Jak nauczyć się jeździć konno?


Mówi się, że nauka jazdy konnej może zająć cały żywot. Jednakże ażeby móc samodzielnie wybrać się konno na wyprawę do lasu, w żadnym razie nie potrzeba miesięcy nauki.


Swoją przygodę z jeździectwem zacząć powinniśmy od wyboru należytego klubu jeździeckiego.
miejsce
Author: Gadżeter
Source: http://znajdz-prezent.pl


Takiego, w jakim zaangażowani są profesjonalni trenerzy, w jakim wierzchowce traktuje się z czcią, dobrze się je karmi i hoduje.

Nasz wpis wydaje się być intrygujący? Masz ochotę na kolejne opisy? Zatem nie ociągaj się i klikaj masaż leczniczy kraków w ten link.

Gdy już znajdziemy takie miejsce, a w dobie wzrastających jak grzybki po deszczu profesjonalnych ośrodków jeździeckich przy których częstokroć znajduje się pensjonat dla koni, nie powinno to wywołać większego kłopotu, rozpoczynamy od uzyskania kilku podstawowych wiadomości o wierzchowcach jak też ich zachowaniu. Nasz instruktor powinien zabrać nas na krótki spacerek po stajni, zademonstrować jak żyją konie, opowiedzieć o ich obyczajach, o tym co kochają, a czego nie, pokazać podstawowe rasy jak też maści wierzchowców. Winien także dać nam rady, w jaki sposób należy zachowywać się przy koniu. Warto pamiętać, iż wierzchowce są to zwierzęta z natury bojaźliwe. Nie wolno przy nich wykonywać gwałtownych ruchów, nie wolno wykrzykiwać jak też bez ostrzeżenia głosem zbliżać się, zwłaszcza od strony zadu.


pensjonat dla koni
Author: 澎湖陽光阿有專業浮潛
Source: http://www.flickr.com


Kolejnym etapem jest nauka czyszczenia i siodłania. Konik przed każdą jazdą powinien być dokładnie wyszczotkowany. Prócz wyszczotkowania sierści musimy zatroszczyć się o czystość jego kopyt, a także usunąć słomę z ogona i grzywy. Czyszczenie to nie jedynie forma pielęgnacji.
To również forma budowania relacji z koniem i zaufania. Pierwsze kroki stawiamy na tak zwanej lonży. To długa lina, na jakiej szkoleniowiec trzyma konika, przesuwającego się wolno (stępem) po kręgu.

Tags: oczy, zysk, trenerzy