Jak nauczyć się jeździć konno?


Mówi się, że nauka jazdy konnej może zająć cały żywot. Jednakże ażeby móc samodzielnie wybrać się konno na wyprawę do lasu, w żadnym razie nie potrzeba miesięcy nauki.


Swoją przygodę z jeździectwem zacząć powinniśmy od wyboru należytego klubu jeździeckiego.
miejsce
Author: Gadżeter
Source: http://znajdz-prezent.pl


Takiego, w jakim zaangażowani są profesjonalni trenerzy, w jakim wierzchowce traktuje się z czcią, dobrze się je karmi i hoduje.

Nasz wpis wydaje się być intrygujący? Masz ochotę na kolejne opisy? Zatem nie ociągaj się i klikaj masaż leczniczy kraków w ten link.

Gdy już znajdziemy takie miejsce, a w dobie wzrastających jak grzybki po deszczu profesjonalnych ośrodków jeździeckich przy których częstokroć znajduje się pensjonat dla koni, nie powinno to wywołać większego kłopotu, rozpoczynamy od uzyskania kilku podstawowych wiadomości o wierzchowcach jak też ich zachowaniu. Nasz instruktor powinien zabrać nas na krótki spacerek po stajni, zademonstrować jak żyją konie, opowiedzieć o ich obyczajach, o tym co kochają, a czego nie, pokazać podstawowe rasy jak też maści wierzchowców. Winien także dać nam rady, w jaki sposób należy zachowywać się przy koniu. Warto pamiętać, iż wierzchowce są to zwierzęta z natury bojaźliwe. Nie wolno przy nich wykonywać gwałtownych ruchów, nie wolno wykrzykiwać jak też bez ostrzeżenia głosem zbliżać się, zwłaszcza od strony zadu.


pensjonat dla koni
Author: 澎湖陽光阿有專業浮潛
Source: http://www.flickr.com


Kolejnym etapem jest nauka czyszczenia i siodłania. Konik przed każdą jazdą powinien być dokładnie wyszczotkowany. Prócz wyszczotkowania sierści musimy zatroszczyć się o czystość jego kopyt, a także usunąć słomę z ogona i grzywy. Czyszczenie to nie jedynie forma pielęgnacji.
To również forma budowania relacji z koniem i zaufania.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę (https://junga.pl/szkolenia/kurs-intensywny-na-stopien-jachtowego-sternika-morskiego/), która opisuje analogiczne wątki, również będą na pewno interesujące.

Pierwsze kroki stawiamy na tak zwanej lonży. To długa lina, na jakiej szkoleniowiec trzyma konika, przesuwającego się wolno (stępem) po kręgu.

Tags: oczy, zysk, trenerzy