Jak magazynować opony? Czy bardziej korzystnie przechowywać je w domu a może oddać profesjonalnej firmie?


Jak rozpoczyna się sezon zimowy wielu kierowców stara się jak najlepiej przechować opony zimowe. W takiej dziedzinie na pewno musimy pamiętać o paru koniecznych zasadach, by ogumienie przez te parę miesięcy nie uległo zniszczeniu.


przechowalnia opon szczecin
Author: MartialArtsNomad.com
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zauważamy, że ogumienie jest zużyte, to od razu lepiej pozostawić je w serwisie, jaki najlepiej zajmie się ich utylizacją. Jeśli jednakowoż wiemy, że stan naszych opon jest właściwy, co znaczy, że posłuży jeszcze parę sezonów, w sumie mamy do wyboru dwie opcje. Możemy pozostawić je w przechowalni opon lub zmagazynować je samodzielnie. Koszt przechowalni waha się od czterdziestu do stu dwudziestu złotych - sprawdź ofertę firmy GENT dotyczącą przechowywania opon.


samochód - odzwierciedlenie
Author: PSIORTAL .pl
Source: http://www.flickr.com
To bardzo dobra opcja dla wielu osób, ponieważ dość rzadko mamy tyle miejsca, by je schować gdzieś w domu. W każdym mieście znajdziemy tego typu przechowalnię, zwłaszcza zaś jak przechowalnia opon Szczecin ma dużo do zaoferowania. Na pewno więc dobrze korzystać z usług najlepszych firm, które gwarantują, iż nasze opony będą profesjonalnie przechowywane. To niezwykle istotne, gdyż od tego jest zależne, czy będą nam służyć długo. Wielu wulkanizatorów oferuje taką usługę, a jak wulkanizacja Szczecin także w tym obszarze ma wiele (wulkanizacja opon w Szczecinie) do zaproponowania.


Jeśli jednak sami chcemy zająć się przechowywaniem opon to musimy pamiętać, iż najkorzystniejsze jest do tego miejsce ciemne oraz suche. Temperatura w takim miejscu nie może przekraczać temperatury pokojowej, w tym celu co jakiś czas powinniśmy wietrzyć mieszkanie. Jak pomieszczenie jest ogrzewane, to opony (opony do volvo) powinny znaleźć się bardzo daleko źródła ciepła. Najlepsza temperatura to od dziesięciu do dwudziestu Celsjusza. Dobrze też wiedzieć, iż różne środki chemiczne także niedobrze wpływają na ich stan, ponieważ tracą właściwości, a jednocześnie powodują nieodwracalne zmiany,które wykluczają je z dalszego stosowania.

Tags: zima, gaz, opony zimowe, wulkanizacja