Jak korzystać z suplementów diety, to mądrze? Czy wiesz, jakiego dokonać wyboru, ażeby było jak najlepiej?


W ostatnich latach zaszła pewna zmiana – ludzie zaczęli bardziej dbać o aktywność fizyczną. Czy tez to zauważasz? Sport jest na topie, ludzie trenują biegi, jeżdżą na rowerze, uprawiają nordic walking. Przemiany dotknęły również sposobu odżywiania, dzięki czemu odżywiamy się bardziej zdrowo. W ślad za tematem aktywności stała się także tematyka suplementów diety. Wszędzie, w telewizji, internecie i gazetach możemy spotkać oferty takich preparatów. Jak dokonać wyboru pomiędzy tymi które są nam potrzebne a tymi których zupełnie nie potrzebujemy?


Suplementy diety
Author: iStock
Source: iStock
Dla wielu suplementy diety to wymysł czysto marketingowy, być może dla tego jest takie pojmowanie tego zagadnienia, bo wszędzie widać reklamy takich specyfików. Tymczasem wiele suplementów diety rzeczywiście korzystnie wpływają na nasze ciało, należy jednak się orientować, jakie są najlepsze i kiedy je stosować. Warto od razu wytłumaczyć, czym jest tak naprawdę suplementacja i co dzięki niej możemy osiągnąć. Definicja suplementu raczej nie pozostawia wątpliwości. To produkt spożywczy, wyprodukowany, żeby uzupełnić standardowa dietę, który ma efekt fizjologiczny i odżywczy. Warto przy tym pamiętać ze suplement nie jest lekiem i nie chroni nas przed schorzeniami. Szerzej w tym temacie: https://www.swiatleku.pl/category/leki-i-suplementy-diety (https://www.swiatleku.pl/category/leki-i-suplementy-diety)adna suplementacja nie zastąpi wizyty u lekarza, nie może tez zastępować zwykłych leków. Tabletki i kapsułki suplementu diety mają pozytywny wpływ na nasz organizm, gdyżzapobiegną niedoborom określonych składników w naszym organizmie lub je uzupełnić. Dzięki temu nasz organizm jest chroniony przed konsekwencjami nieregularnego, złego sposobu odżywiania. Dzięki temu możemy schudnąć czy zmniejszy także dolegliwości związane z przemianami hormonalnymi okresu menopauzy. Takie suplementy korzystnie działają również na krążenie, naprawiają stan włosów, chronią nas przed przedwczesnymi oznakami starzenia.


Suplementy diety
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Ciężko tak w paru słowach wymienić wszystkie składniki, których brakuje w naszej diecie. Można to jednak zrobićponieważ żyjemy w czasach gdy rozwojowi ulega nie tylko cywilizacja ale też choroby. żyjemy w ciągłym stresie, utrzymujemy wysokie tempo życiadlatego tak istotnym zagadnieniem jest dobranie składników dbających o nasze serce i układ krążenia. Warto pamiętać przy tym o najważniejszych składnikach, dzięki którym utrzymamy prawidłowa pracę serca. To magnez, wapń i potas.

Tags: tabletki, suplementy diety