Jak dobierać części do samochodu? Jak to zrobić, ażeby części faktycznie pasowały?


Nie każdy ma w planach powierzać zakup części mechanikom, wiele osób planuje robić to samodzielnie. Powstaje więc pytanie: jak to wykonać? Od razu trzeba wiedzieć, iż nie jest to takie proste, chociaż bezproblemowa dostępność do internetu sprawia, że każdy i w każdym miejscu jest w stanie nabyć tego typu części. Niestety, to jedynie teoria, bo dość często nabytą rzecz należy wymienić lub nabyć kolejną. Niekiedy jest jeszcze mniej ciekawie, gdyż powinniśmy naprawić usterki, do których doszło w skutek zamontowania niewłaściwego elementu.


daewoo lanos
Source: foter.com
W większości dostępnych katalogów części zamiennych oraz w sklepach internetowych, które prowadzą hurtownie motoryzacyjne takie części szuka się wedle modeli i roczników. Przed rozpoczęciem poszukiwań najbardziej korzystnie jednak sprawdzić, z którą dokładnie wersją samochodu mamy do czynienia, najbardziej istotne są natomiast moc silnika, data produkcji oraz wyposażenie. Co ciekawe, najlepiej zdefiniowane mocy jednostki jest najistotniejsze nie tylko w przypadku części do samego silnika, gdyż w zależności od wersji napędu mogą się różnić elementy układu hamulcowego, zawieszenia i elektroniki.

Ogromne znaczenie ma to, dane auto zostało wyposażone w automatyczną skrzynię biegów oraz klimatyzację. Po wyszukaniu w katalogu części, jaka na pierwszy rzut oka powinna być pasująca, przed zakupem, dobrze sprawdzić dokładnie cały opis podzespołu. Dość często bowiem drobnym druczkiem dodawane jest tam, iż na przykład dana rzecz jest do wersji, ale bez klimatyzacji.

Chcesz sprawdzić, co inny autor pisze o omawianym w naszym artykule temacie? Ten wpis z serwisu wyjaśni Twoje wątpliwości.

Należy więc to koniecznie sprawdzić, aby srogo się nie rozczarować. Jak więc najkorzystniej wyszukiwać części? Faktycznie najbardziej pewna metoda to numer VIN samochodu.


Na podstawie takiego unikalnego numeru VIN można raczej dokładnie poznać wersję samochodu. Jest jednakże jeden problem, ponieważ z tego numeru można skorzystać jedynie w serwisach autoryzowanych, lecz i w specjalistycznych sklepach i hurtowniach, jakie sprzedają części jedynie dla konkretnych marek. Niemniej, to bardzo pewny sposób i dobrze z tego skorzystać, zwłaszcza jak żyjemy w dużym mieście mamy do tego dostęp. Tak więc jak poszukujemy Daewoo części Kraków z pewnością ma bardzo dużo do zaoferowania.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej danych na ten temat, to znajdziesz je zapewne po przejściu na stronę, gdzie są one bardzo dokładnie opisane.

Warto mieć to na uwadze.

Tags: auta, usterki, części