Jak doładować silnikowi diesla kilkanaście % mocy?


Za sprawą stosunkowo prostej operacji możemy dodać swojemu silnikowi diesla nawet kilkadziesiąt procent mocy. Chip tuning to współcześnie coraz bardziej popularny sposób, jaki potrafi praktycznie totalnie odmienić specyfikę mocy w pojeździe, gwarantować o wiele większą siłę, jak także zoptymalizować wyniki spalania.
Auto
Author: Jean-Pierre
Source: http://www.flickr.com
Ogólna cena tej operacji to kilkanaście tysięcy złotych. Polega on w głównym stopniu na usunięciu ze sterownika jednostki napędowej fabrycznego oprogramowania i wgraniu zupełnie nowego. Pomimo tego, że proces wgrania tunera nie jest bardzo długi, to jednak wymaga interwencji właściwego specjalisty z konkretnym zasobem wiedzy. Ta operacja nie jest wcale tak łatwa jak nam się wydaje. Niestety coraz częściej producenci utrudniają firmom tuningowym dostęp do jednostek napędowych. Dlatego też nie zawsze wgranie nowego oprogramowania jest tak łatwe jak się spodziewamy.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest rzeczywiście praktyczna oferta (http://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/audi/a5), odnosząca się do cennych artykułów. Poznaj ją teraz.

Wówczas pomóc nam mogą wyłącznie fachowi tunerzy, którzy będą wiedzieli co zrobić w takiej sytuacji.Profesjonalny chip tuning wymaga nie tylko dużej wiedzy, lecz również
Silnik auta
Author: James Case
Source: http://www.flickr.com
właściwego podejścia. Czasem taka operacja może nie być korzystna, w związku z tym zawsze musimy podchodzić do udoskonaleń tego typu z większą porcją zdrowego rozsądku. Wszyscy kierowcy zamierzający wykonać tę operację powinni mieć na uwadze fakt, że czeka ich zdecydowanie więcej wizyt serwisowych. Częściej należy zmieniać olej, a także filtry. Z całą pewnością możemy uznać, iż chip profesjonalny tuning - (naprawa dpf) to rozwiązanie względnie tanie, a równocześnie nieinwazyjne.

Jest też idealną szansą na znaczne zwiększenie mocy w dieslu. Żeby jednak nasze marzenie o posiadaniu znacznie szybszego samochodu się spełniły, powinniśmy uniknąć kilku nieprzyjemnych sytuacji, jakie niestety mogą spotkać każdego. Jeśli zapomnimy o podstawowych zasadach, mogą pojawić się pewne komplikacje. Wzrost mocy nie powinien być za bardzo duży, natomiast zmiana oprogramowania musi być wykonana przez specjalistę. Po zmianach natomiast samochód z pewnością będzie wymagał znacznie większej opieki serwisowej. Zanim zatem zdecydujemy się ostatecznie na zabieg, warto jest przeanalizować szczegółowo wszystkie wady i zalety. Dzięki temu skutecznie unikniemy wszelkiego typu nieprzyjemnych niespodzianek.

Tags: producenci, kierowcy