Jak dbać o pojazd: co wymieniać


Jeśli stajemy się posiadaczem auta, chcemy, aby jak najdłużej działał. Nierzadko jest to inwestycja na lata, dlatego też dbamy o nią jak najlepiej. Co oczywiste niektóre elementy muszą być wymieniane co jakiś czas, warto o tym pamiętać i nie pomijać. W jaki sposób dbać o samochód?
samochód
Author: Howdy
Source: http://www.flickr.com
Co 24 miesiące powinno się wymieniać olej barrierta hydrauliczny. Ma on zastosowanie w m.in. układach hamulcowych czy siłownikach hydraulicznych. Warto to wykonać, gdyż specyfik ten ochrania części metalowa, tym samym zmniejsza ich zużycie. Następny jest olej silnikowy i jego filtr. Właściwie to ta para przychodzi na myśl, kiedy wspominamy o wymienieniu czegoś w samochodzie np. płyny chłodnicze. Olej wymaga się wymiany raz w roku albo po przejechaniu 15-30 tysięcy km.

Bardzo nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, by przeczytać ten wpis. Jeśli czujesz ochotę na inne, to kliknij link (dopower.pl/oferta) i przenieś się do następnej witryny.

Należy sprawdzać także filtr kabinowy i klimatyzację. Jeżeli nie robimy tego, powietrze wewnątrz auta staje się zanieczyszczone, co z całą pewnością nie jest dobre dla naszego zdrowia.Filtr ten należy odnowić raz w roku lub po przebyciu 15 tysięcy km. Bardzo istotny jest olej do skrzyni biegów. Gdy zależy nam na tym, żeby działała ona sprawnie i bezproblemowo pierwsza wymiana jest konieczna w przedziale 40-120 tysięcy km. Pozostałe niestety należy zmieniać częściej, gdyż nie jesteśmy w stanie wypełnić całości. Pewna jazda jest niemożliwa bez sprawnych klocków hamulcowych. W niektórych wypadkach ich starcie jest alarmowane na panelu auta, jednak problemy można również rozpoznać po niecodziennym zachowaniu
samochód
Author: order_242
Source: http://www.flickr.com
na drodze.


Przykładowy przedział to mniej więcej 30-60 tysięcy km. Wymianie podlega także płyn hamulcowy - średnio co 24 miesiące. Co ok. 5 lat należy wymienić akumulator. To na pewno usprawni ruszanie. Chociaż może się to wydawać nieistotne, ważny jest też płyn do spryskiwacza, który warto uzupełniać, żeby móc świetnie widzieć drogę - jak wybrać zimowy płyn do spryskiwaczy. Jeżeli mowa o wymianach, nie wolno zapominać o oponach. Wielu kierowców zadaje pytanie, czy przebieranie opon z uwzględnieniem pory roku jest niezbędna. Z całą pewnością tak. Istotnie zwiększy to nasz komfort jazdy i pozwoli na otrzymanie najlepszych osiągów.

Auto nie jest tanią inwestycją, dlatego też często nabywany bywa na długi czas. Każdy chce, żeby był sprawny jak najdłużej. Jeżeli nam na tym zależy, powinniśmy o niego bardzo dbać. Pierwszym krokiem będzie na pewno wymiana rzeczy, które eksploatują się najczęściej. Kiedy wykonamy te małe naprawy, zdecydowanie przedłużymy życie naszego samochodu. Należy więc o tym nie zapominać i cieszyć się sprawnym autem jak najdłużej.

Tags: Auto, klimatyzacja, siłownik