Jak często trzeba wymieniać filtr paliwa w aucie? Czy można to wykonać na własną rękę?


Niektórzy z użytkowników pojazdów stale szukają różnorakiego typu oszczędności w okresie eksploatacji. Istnieją jednak takie elementy, na jakich nie można oszczędzać. Jednym z nich jest przykładowo bardzo ważny dla solidności układu wtryskowego filtru paliwa. Kiedy pod maską auta pracuje najbardziej nowoczesny silnik wysokoprężny z odpowiednią listwą wtryskową albo motor bezpośredni wyposażony we wtrysk bezpośredni, to odłożenie w czasie wymianę filtra paliwa jest w stanie skończyć się kłopotem z wtryskiwaczem oraz zapowietrzeniem układu paliwowego.

filtr
Author: iowfilter.com
Source: iowfilter.com
Jest to związane z poważnymi kosztami naprawy. Jak więc często należy wykonywać wymianę tej części eksploatacyjnej? Jak jest wiadome najistotniejszym wyznacznikiem częstotliwości dokonywania tego zabiegu są wskazania producenta, odnaleźć je jesteśmy w stanie w instrukcji obsługi pojazdu. Dość często zaleca się wymianę filtra paliwa po pokonaniu od 30 tysięcy do nawet 120 tysięcy km. (jest to zależne od pojazdu). Jak jednakowoż dystans, jaki pokonujemy w ciągu roku, wynosi około 10 tysięcy kilometrów, to rzeczywiście korzystnie wymienić filtr paliwa cyklicznie w każdym roku. Powinniśmy także pamiętać, iż w sytuacji silników diesla tego rodzaju wymiany powinno się dokonywać przed każda zimą, bo to okres, gdy w filtrze paliwa odkłada się najbardziej znaczną ilość wody, ciężkich frakcji oleju, ale jednocześnie parafiny. Następna zima z tego rodzaju zanieczyszczonym filtrem jest w stanie zakończyć się niezbędnością kosztownej naprawy osprzętu silnika.

Nie zwlekaj! Jeżeli ciekawi Cię nasz tekst, to kolejny kluczowy artykuł znajdziesz w podanym linku. Przekaż nam swój opis - będzie nam bardzo miło.

Tak więc już zdajemy sobie sprawę, iż nie można oszczędzać na wymianie tego rodzaju elementu i odkładać tego typu czynności w czasie. Najkorzystniej takie filtry zaś kupować w specjalistycznych sklepach, tam też kupimy filtry hydrauliczne (wybierz odpowiedni dla swojego auta).wymiana fitra
Author: M.J.Ambriola
Source: http://www.flickr.com
A czy jesteśmy w stanie wykonywać taki zabieg na własną rękę.

Jeżeli chcesz pogłębić temat, to zapraszamy Cię do opisu, który opracowaliśmy pod tym linkiem. Tam stale zamieszczana jest bieżąca treść (http://www.lpsp.pl/lekki-samochod-specjalny-do-dzialan-chemiczno-biologicznych/).

Jak najbardziej, ale tylko wtedy, jak filtr paliwa znajduje się w dostrzegalnym i dobrze dostępnym miejscu. W nowszych autach jest to przeważnie metalowa puszka, do której dochodzą przewody paliwowe. Czasami wymieniamy je całe, natomiast w niektórych autach wyłącznie jej wkład. Filtry paliwa, na przykład takie: dobre filtry paliwa; bardzo często znajdują się w rejonie kielichów kolumn lub ściany grodziowej komory silnika, jednak w niektórych pojazdach starszego rodzaju może on być pod spodem auta w rejonie zbiornika paliwa albo wzdłuż przewodów paliwowych.

Tags: Silnik, wymiana, naprawa, wkład