Jak chronić samochód przed korozją? O czym w szczególności powinniśmy pamiętać?


Korozja jest faktycznie sporym problemem dla każdego właściciela pojazdu, lecz nie atakuje tylko nadwozia starych aut, lecz wielu całkowicie nowych. W niektórych typach pierwsze ogniska korozji są widoczne już po dwóch latach. Tego rodzaju dość skrajne przypadki są wywołane niezbyt dobrym zabezpieczeniem samochodu, czyli używaniem nieskutecznych zabezpieczeń albo zbyt małą ich ilością. To jednak nie nie jedyny problem.

olej do samochodu
Author: Dylanlspangler
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli określony model auta jest na pewno podatny na korozję, być może to wynika z błędów konstrukcyjnych, co oznacza przykładowo ze złego zaprojektowania odpływów wody.klikaj carter sh 220 carter sh 220Jednakże w takiej sytuacji należy poczekać kilka lat, nim zobaczymy widoczną korozję. Jednym z powodów tego rodzaju szybkiej korozji jest z pewnością klimat, jaki odznacza się zmiennością pogody. Najbardziej ciężki okres - co nie dziwi - to zima, kiedy rdza ma świetne warunki do rozwoju.Duża wilgotność, a także posypywanie dróg agresywnymi środkami chemicznymi, jakie rozpuszczają lód wpływa na bardzo szybkie zniszczenie nadwozia. Rdza najkorzystniej rozwija się w profilach zamkniętych. Żeby skutecznie zabezpieczyć samochód przed rdzą powinniśmy zacząć działać, zanim będzie ona dostrzegalna.

samochód
Author: vivek jena
Source: http://www.flickr.com
Korozja dosyć często rozpoczyna rozwój wewnątrz nadwozia w zakamarkach, w których na co dzień nie da się zajrzeć. W tych miejscach także gromadzi się wilgoć. To różnego typu profile zamknięte, co oznacza podłużnice, wnęki drzwi a także tylne nadkola. Gdy rdza jest widoczna na zewnątrz nadwozia, to wtedy jest już za późno na działania antykorozyjne. Należy więc przystąpić do kosztownej renowacji nadwozia, gdyż powierzchnia objęta rdzą wewnątrz jest znacznie większa. Ogólnie korozja to problem nie tylko nadwozia, ale także może objawiać się w pozostałych obszarach naszego auta.

Stąd więc, ażeby skutecznie z nią walczyć pamiętać należy o powyższych wskazaniach, lecz ponadto powinniśmy używać najlepszych środków, jak olej antykorozyjny - np. w sklepie z olejami przemysłowymi jaki na pewno ma wpływ na zmniejszenie rozwoju tego niezbyt przyjemnego problemu. Pamiętajmy więc, że niezawodna, jak w wielu pozostałych przypadkach, jest profilaktyka. Tylko dzięki niej możliwe jest zachowanie najbardziej obiecującej kondycji naszego auta.

Tags: Lód, nadwozie, korozja, profilaktyka, profile