Jak brzmią najpopularniejsze argumenty za i przeciw powszechnego dostępu do broni? Czy ta debata stale wzbudza tak wiele emocji?


Posiadanie broni wzbudza w wielu ludziach skrajne emocje. Jedni sądzą, że broń dobrze by była czymś powszechnym, inni natomiast mówią, że dostęp do niej nie powinien być łatwy. Dostępny jedynie dla nielicznych, w wyjątkowych przypadkach.


Temat taki to nic nowego.


Jest on poruszany właściwie ilekroć dochodzi do groźnych incydentów z użyciem broni. Najczęściej słyszy się o takich sytuacjach gdy mowa o Stanach Zjednoczonych, gdzie dostęp do broni jest bardzo łatwy. W Ameryce jest niezwykle silna tradycja, gdy chodzi o dostępność do broni i jej używania w sytuacjach zagrożenia życia lub mienia. To w Stanach jest dużo firm z tradycjami, jakie produkują broń. Przykładem może być Smith&Wesson założona w 1852 roku . To spore oraz rozpoznawane niemal wszędzie na świecie przedsiębiorstwo, jakie wytwarza broń palną jak i sprzęt dla wojska czy policji. Natomiast takich firm jest o wiele więcej.


jazda konna
Author: Goldwin


Dość dużo jest osób, które sądzą, że również w Polsce dostęp do broni powinien być powszechny.

Sprawdź, jakiego rodzaju dane odnajdziesz po przejściu na stronę www. Niewątpliwie będą bardzo wciągające oraz godne zainteresowania, co sprawi, że często będziesz tu wracał.

Uważają oni, iż to zwiększyłoby stopień bezpieczeństwa obywateli, jacy mogliby bronić się na przykład na wypadek włamań czy napaści. To miałoby w pewnym stopniu wyrównać szansę miedzy obywatelem, a przestępcą. To jedna strona, jednak inni obawiają się, iż posiadanie broni zwiększy ilość incydentów z jej udziałem. Sporo ludzi nie będzie miało zahamowań, by po broń sięgnąć.


Dla niektórych broń to tylko broń palna, jednak trzeba pamiętać też o różnego rodzaju narzędziach, które są przykładowo używane podczas polowań. To na przykład noże myśliwskie. Jednym z z takich narzędzi jest fixedy, jakiego ostrze nie jest składane. Nóż dzięki temu jest bardzo trwały i mocny. Sprawdza się świetnie na wyjazdach biwakowych. Taki orteza nogi to także broń, jaka jest w powszechnym użyciu. Dlatego można by przemyśleć argument ludzi obawiających się, że na wypadek powszechnego dostępu do broni, wiele osób będzie używać jej bez namysłu.
Tak naprawdę wiele rzeczy może uchodzić za broń, mentalności ludzi nie zmienimy. Wszak krzywdę możemy wyrządzić każdym narzędziem i do tego często skutek może być śmiertelny. Z tej przyczyny może niekoniecznie nie ma sensu się obawiać tego, że broń będzie łatwo dostępna. Jeśli ktoś zamierza wyrządzić komuś krzywdę, to może zrobić to i nie używając broni.


Na pewno pomocny może być system ewidencji i sprawdzanie tego jak używana jest broń. Natomiast debata odnośnie dostępności broni to temat bardzo burzliwy, jaki dzieli społeczeństwo. Każdy posiada wszak własne argumenty stające za albo przeciw łatwemu dostępowi do broni.

Tags: czas, lek, wyjazd