Innowacyjne warianty zdrowego jedzenia


W naszym kraju, przez ostatnie parę lat nadeszła prawdziwa rewolucja w postrzeganiu specjałów, występujących na naszym talerzu. To, co jeszcze niedawno mieliśmy za wartościowe i pożywne, dziś jest koszmarem osób pragnących odżywiać się prawidłowo. Pojawiły się u nas zupełnie nowe trendy kulinarne i dietetyczne, młodzi zaciekawili się wartościami odżywczymi spożywanych potraw, nierzadko przekładając je nad kwestie smakowe. Lecz najchętniej sięgamy po dania, łączące w sobie zdrowie i smak. Zielona herbata zdetronizowała czarną, spożywamy więcej warzyw i owoców, niwelujemy cukry - ludzie stali się bardziej odpowiedzialni.

Kolorowy posiłek
świeże zioła
Author: KateMonkey
Source: www.flickr.com
Typowy polski posiłek, którego połowę stanowił tłusty kawałek mięsa, nie jest już modnym zjawiskiem. Obecnie coraz więcej osób ogranicza jedzenie mięsa, mało tego, coraz modniejsza staje się dieta wegetariańska, która całkowicie eliminuje spożywanie produktów odzwierzęcych. Zdanie stowarzyszeń prozdrowotnych jest jasne - homo sapiens jest wszystkożerny, nie może sprowadzać swoich posiłków wyłącznie do mięsa, gdyż jest to dlań niezdrowe. Komponujemy nasze dania na kolorowo, spożywamy orzechy, rośliny strączkowe, korzeniowe warzywa, żywimy się sezonowo.

Publikacja, którą teraz widzisz to nieszablonowe źródło (http://www.rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-dzieci/) informacji, jednak jeżeli szukasz podobnych danych, to kliknij ten link.

Zielona herbata, znacznie bardziej zdrowa od czarnej, króluje w wielu rodzinach. Sporo osób hoduje sobie zioła na balkonie, żeby zawsze mieć pod ręką świeży pęczek bazylii lub pietruszki (uprawa ziół na balkonie). Jeżeli wybieramy już dania mięsne, ograniczamy się do kurczaka, indyka i morskich ryb, staramy się przyrządzać wszystko dietetycznie, używać wartościowych tłuszczów.

Ten interesujący wpis (https://plock.centrumdemed.pl/protetyk-protetyka/) tworzyliśmy dla Ciebie niezwykle starannie. Sądzimy, że Ci się spodoba i wejdziesz na naszą nową stronę.

Lecz dzięki używaniu całej palety przypraw, które poznajemy romansując z daniami kuchni świata, nasze obiady są niezwykle smaczne a przy tym całkiem pożywne.Co poszło w zapomnienie?
zielona herbata
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Coraz więcej jest nam wiadomo o szkodliwości klasycznego, bardzo przetworzonego cukru, staramy się nie podawać go naszym pociechom, gdyż udowodniono, że posiada działanie uzależniające. W ciastach stosujemy suszonych daktyli lub syropu z agawy dla dodania słodyczy. Wymieniliśmy zwykłą mąkę razową, która ma sporo błonnika i właściwości odżywczych. Zdrowa i smaczna zielona herbata wyparła czarną, pełną kofeiny i wypłukującą z naszego organizmu wapń i żelazo (zobacz kompletne info pod adresem). Zamiast kawy sięgamy po pobudzającą yerba mate. Nierzadko interesujemy się uprawą ekologiczna, kupujemy rośliny od organicznych dostawców, samodzielnie hodujemy zioła na balkonie. Sporo zamieszania ostatnio zaczął budzić gluten, białko mieszczące się w niektórych kłosach. Wiele osób, nawet tych nie uczulonych na niego, zaczęło go zastępować. Dzięki temu popularne stały się bardzo zdrowe mąki z kasz jęczmiennej czy gryczanej, z fasoli, brązowego ryżu czy kokosa.

Tak jak jeszcze w czasach PRL, tłuste, mięsne pożywienie było dowodem wysokiego statusu majątkowego, tak dzisiaj wszystko ma się zupełnie odmiennie. Zamiast zwierząt wybieramy rośliny, dzięki przepisom z różnych części świata poznajemy dania na bazie strączków, bardzo pożywne, a co najważniejsze znacznie tańsze niż dania mięsne.

Tags: zdrowie, warzywa, posiłki, dietetyka