Hipoterapia jako potencjały niedostępne w innych metodach rehabilitacji


Na koniu można miło spędzać czas, lecz można też eliminować fobie, uczyć się rozluźniania mięśni. hipoterapia dostarcza możliwości niespotykane w różnych sposobach rehabilitacyjnych.
Hipoterapia Warszawa sprzyja temu, aby przywrócić choremu zdrowie i sprawność fizyczną, oraz psychiczną za pomocą jazdy na koniu. Powinna być realizowana przez wykształconego terapeutę za zgodą medyka koniecznie sprawdź informacje na stronie . Hipoterapia to doskonała kuracja uzupełniająca zasadnicze działania lecznicze i rehabilitacyjne, ale należy pamiętać o tym, że są przeciwwskazania do jej zastosowania. Dlatego nie wolno jej aplikować bez aprobaty lekarza prowadzącego danego pacjenta.


Jednakowo jak nie każdy człowiek powinien prowadzić zabieg hipoterapeutyczny, tak i nie każdy wierzchowiec jest w stanie być użyty w tej pracy. Od człowieka żądamy dobrej wiedzy i empatii, a od konia stosownego charakteru, harmonijnego ruchu i dokładnego specjalistycznego przygotowania. Tak przygotowaną załogę zastaniemy w stadninie Kanie Helenowskie zobacz więcej na . Piękno konia i jego siła terapeutyczna tkwi w jego sposobie poruszania się, charakterze i usposobieniu. Jazda na koniu to ciągłe ćwJazda na koniu (idź do serwisu)wagi. Na dodatek sposób, w jaki koń [akcesoria dla konia] się porusza uaktywnia pojedyncze partie mięśni jeźdźca. Gimnastyka lecznicza na koniu poruszającym się stępem ma na celu udoskonalenie ruchowe, prowadzona jest przez fizjoterapeutę, bądź pod jego kierunkiem.


Sklep z ubraniami
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Koń jest w stanie zamienić materac, piłkę, wałek, drabinkę do podciągania.
Dzięki hipoterapii następuje zmniejszenie zaburzeń stabilności, zwiększenie możliwości samodzielnego poruszania się. Hipoterapia to przyjemność i rehabilitacja.

Tags: relaks, hipoterapia, lek