Hamulce jako jeden z najistotniejszych składników każdego samochodu


Hamulce to jeden z najważniejszych składników każdego auta. W trosce o własne bezpieczeństwo musimy wiedzieć, które klocki hamulcowe dopasować do swojego auta.


Istnieją trzy zasadnicze warianty klocków.
BMW
Author: Brandon Daniel
Source: http://www.flickr.com


Główną grupą są miękkie klocki hamulcowe, jakie swoje parametry zawdzięczają wyższej ilości grafitu. Miękkie klocki hamulcowe lepiej instalować, jeżeli wcześniej używane klocki były nazbyt agresywne, bądź kłopoty z zaciskiem spowodowały nierównomierne zniszczenie tarczy. Zdecydowanie szybciej zaadaptują się do tarczy, tym samym przeciągną jej żywotność. Drugą grupą są ceramiczne klocki hamulcowe, jakich kompozycja tylko w niewielkim stopniu różni się od zawartości innych. Poziom grafitu pozostała jednakże naturalnie zmniejszona, a w jego miejscu wykorzystywana jest masa ceramiczna.

Jeśli czytany artykuł całkowicie Cię pochłonął, to zobacz inny polecany wpis (http://magross.pl/kluber/staburags-nbu-8-ep/), który również posiada pokrewne informacje na opisywany temat.

Owe klocki hamulcowe efektywnie ochraniają tarcze, na dodatek faktycznie znika problem czarnego pyłu. Ceramiczne klocki hamulcowe ford (przejrzyj serwis ford kraków na www.grosel.pl!) focus potrafią być z powodzeniem montowane tak jak z nowymi, jak i wykorzystywanymi tarczami hamulcowymi. Dla najbardziej wybrednych nabywców przygotowano sportowe klocki hamulcowe. Posiadają one znaczny wskaźnik tarcia i odporność na wysokie temperatury. Z reguły te dwie cechy nie przebiegają wspólnie.
Klocki hamulcowe z wysokim wskaźnikiem tarcia będą redukowały drogę hamowania za sprawą sporej kompozycji wysoce ściernych składników, natomiast klocki wytrzymałe na duże temperatury dostarczają trwałość, a nie wysoki współczynnik tarcia.


Każdy świadomy kierowca wie, że właściwe klocki hamulcowe powinny umożliwiać skuteczne hamowanie w jakiejkolwiek sytuacji.

Tags: auta, kierowca, parametry