Gdzie kupić produkty bezglutenowe?


Geny i styl życia
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Celiakia – nietolerancja glutenu albo alergia wymagają zdrowej diety. Konieczna jest likwidacja popularnych zbóż. Jak się odżywiać w takiej sytuacji?

Celiakia zmienia dietę bezwzględnie. Fundamentem diety stają się produkty bezglutenowe, czyli z mąki ziemniaczanej i zbóż takich jak ryż, kukurydza, gryka, proso. To jedyna forma terapii i jednocześnie sposób odżywiania na zawsze. Dzieci z alergią na gluten z wiekiem zaczynają powoli go tolerować, a ich dieta (poznaj dieta Daniela) przestaje być rygorystyczna. Dla bezpieczeństwa, posiłki dla niemowląt powinny być bez zawartości glutenu.

Produkty bezglutenowe?

Brak diety wyjątkowo szkodzi chorym ludziom. Konsekwencje mogą łączyć się nawet z rakiem układu pokarmowego. Wybranie właściwej diety ma sens w kontakcie z lekarzem i po szeregu badań. Dania dla uczulonych i chorych muszą być sporządzone z najlepszych produktów. żywność ekologiczna często nie zawiera glutenu – koniecznie trzeba kupować od certyfikowanych producentów i wiarygodne źródło. Bezglutenowe towary zawierają maksymalnie 20 mg glutenu w kilogramie zawsze są oznakowane symbolem z przekreślonym kłosem. Także w marketach spożywczych jest więcej takich artykułów. Dobrze to wcześniej sprawdzić za pośrednictwem .

Oferta sklepów z produktami bez glutenu jest na tyle różnorodna, że jadłospis nie musi być monotonny. Można więc kupić specjalne bułeczki bezglutenowe i zdrowe ciastka. Amarantus, czyli najszlachetniejsze zboże, to ważny element dań – ma sporą wartość odżywczą, a pieczywo z nim charakteryzuje szczególny smak. Różne sklepymają w ofercie nawet bezglutenowe piwo.

Gluten może być wszędzie

Oprócz tego podstawą jest sprawdzanie etykiet. Cześć produktów zawiera zboża w procesie technologicznym. Brak informacji może mieć konsekwencje. Tutaj nie bez znaczenia są gospodarstwa ekologiczne. Owoce, z hipermarketu mogą być pryskane preparatami zawierającymi właśnie gluten.

Zaciekawiły Cię wątki zawarte w tym artykule? Odczuwasz jednak niedosyt? Więc namawiamy do nowej strony - naciśnij tu zapalenie tkanek miękkich kręgosłupa i przeloguj się tam.

Rośliny w sprawdzonych miejscach, najlepiej z niewielkich upraw, to prawdopodobnie najbezpieczniejszy skuteczny sposób na zakupy.

Tags: smak, rozwój, dzieci, Diety, zbóż, gluten, lekarzem