Fondue


Fondue to hasło wywodzące się z Francji oznaczające rozpuszczać. Wynalezione zostało przez oszczędnych Szwajcarów, którzy aby nie marnować resztek zeschniętego sera, wkładali go do glinianego kotła o nazwie „caquelon” i podgrzewali. Do spożywania stopionego sera używano widelców, na które nakładano odrobinę kilkudniowego chleba.


fondue
Source: www.garneczki.pl
Dzisiejsze fondue ma wiele „twarzy”. Nie jest to już tylko pomysł na wykorzystanie nadwyżek sera oraz pieczywa, ale to świetna propozycja na pogaduchy z przyjaciółmi.

To istna rozrywka kulinarna, w której można mieszać różnego rodzaju sery lub czekolady i łączyć je z winem oraz innymi alkoholami. Fondue można tworzyć różnymi metodami na słodko w naczyniach z różnego typu materiałów, np. aluminium.

Zainteresował Cię ten post? Będzie nam miło, jeśli zdecydujesz się na przeglądnięcie kolejnych. Po prostu kliknij stronę (radochygospochy.pl/meble-ogrodowe/kokony-ogrodowe) i wejdź do następnej witryny.

Sklep internetowy posiada bogatą propozycję zestawów do fondue, które można posegregować pod względem ilości widelczyków w zestawie. Zestaw do fondue wytworzony z ceramiki to doskonały pomysł na prezent dla kogoś bliskiego. Wyjątkowo solidne wykonanie i stylowy wygląd pozwolą sprawić uśmiech na obliczu obdarowanej osoby. Na szczególną uwagę zasługuje fondue do czekolady, które jest najlepszym pomysłem na walentynki.

Najbardziej popularnym fondue jest naczynie wykonane ze stali nierdzewnej. Ten typ zestawu fondue jest stosowany dla spotkań w szerszym gronie rodzinnym. Duża pakowność naczyń umożliwia przyrządzenie smakowitego kociołka na więcej niż 4 osoby. Nowością są fondue w zestawie z miseczkami ułatwiającymi konsumpcję – sugerowany przez sklep Fondue KARUZELA to doskonały sposób na wspólny posiłek. Mniej popularne, ale doceniane przez koneserów topionego sera jest fondue żeliwne, którego solidna konstrukcja będzie służyła przez bardzo wiele lat.

Potrawy z fondue najlepiej smakują przy dobrym winie. Do fondue z sera najdoskonalszym dodatkiem jest wino białe, natomiast fondue z czekoladą dobrze smakuje z czerwonym, słodkim trunkiem. Wino powinno być odpowiednio serwowane, aby można było z niego wydobyć właściwy aromat. Potrzebne do tego są zestawy do wina często oprawione w eleganckie skrzyneczki. Komplety te mają nie tylko korkociągi od ale również termometry, lejki oraz stosunkowo często nożyce do folii. Taki zestaw składający się z dobrze przyrządzonego fondue oraz wina we właściwej oprawie będzie początkiem przyjemnie spędzonego czasu.

Author: A.Z.