Filtry występujące w naszym samochodzie. Jak często powinno się je zmieniać?


Wymiana filtrów w aucie to istotna rzecz. Mają tego świadomość wszyscy posiadacze aut. Regularna ich wymiana pozwala zapobiec awariom, jakie tak naprawdę mogą być często kosztowne. Co jaki czas powinno się wymieniać filtry w pojazdach?

samochód
Author: helmuthess
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej z wymianą filtra olejowego nie kłopotu kłopotu, bo wymieniamy go regularnie razem z olejem. filtr oleju mann nie dopuści do przechodzenia zanieczyszczeń do oleju. Filtr olejowy ma za zadanie wstrzymanie wszystkiego czego filtr powietrza nie przechwycił. Pełni w związku z tym bardzo istotną rolę przy ochronie silnika. Należy także mieć na uwadze to, iż tylko filtry renomowanych firm albo te oryginalne dają pewną ochronę. Powinny one być dopasowane do modelu silnika. Filtry te z reguły wymienia się co roku lub też po przejechaniu dziesięciu do dwudziestu tysięcy kilometrów.

Filtry paliwowe czyszczą, jak sama nazwa mówi paliwo. Takie zanieczyszczenia są niebezpieczniejsze dla silników Diesla niż klasycznych benzynowych. Często instalowane są filtry przewodowe, jakie są bardzo trwałe. Filtry te zmieniane są kiedy przebieg osiągnie miedzy piętnaście a pięćdziesiąt tysięcy kilometrów. Stopień ich dokładności jest zależny od typu użytego w tym filtrze papieru. Wymiana takiego filtra nie stanowi z reguły większego problemu z tego powodu sporo ludzi tą wymianę robi samodzielnie.filtry donaldson powietrza zabezpieczają przed dostaniem się zanieczyszczeń do silnika. Od takich filtrów jest zależne to, jak będzie pracował silnik oraz trwałość wszystkich znajdujących się w nim elementów. To powietrze właśnie jest jednym z podstawowych czynników spalania. Tego typu filtr z reguły będzie sprawny od jednego przeglądu do kolejnego, jednak dobrze jest sprawdzić go po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów.

W tym miejscu znajduje się jeszcze inna strona prezentująca taką tematykę. Sprawdź także inny świeży materiał na taki temat. On również jest godny uwagi.

Przy zmianie tego typu filtra trzeba być niesamowicie precyzyjnym aby żadne z zanieczyszczeń nie przedostały się do silnika. Z tego powodu jeżeli nie posiadamy doświadczenia albo też czujemy się niepewnie warto zlecić taką wymianę fachowcom.

auto
Author: dylanspangler
Source: http://www.flickr.com
Jednym z filtrów, o jakich się zapomina jest filtr kabinowy. Jednak jest ogromnie istotny dla naszego zdrowia bo oczyszcza powietrze z różnych pyłków, pleśni, kurzu, dymu czy innego rodzaju zanieczyszczeń, które znajdują się nad jezdnią w momencie jazdy. Jest to szczególnie istotne dla osób chorujących na alergię lub też astmę.

Przedstawiana tu kwestia jest według Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu, który opisuje zbliżone tematy.

Ten filtr dobrze jest zmieniać raz na rok, a można to bez problemu wykonać samemu.

Tags: problem, powietrze, awaria