Zlot pojazdów oldschoolowych w Oławie


Jeszcze do niedawna, osoby które kolekcjonują samochody zabytkowe, tworzyli zamkniętą grupę pasjonatów.
W chwili obecnej ta sytuacja się zmienia, a polscy miłośnicy motoryzacji coraz chętniej zakładają prywatne muzea. Samo inwestowanie w samochody zabytkowe jest dość ryzykowne, to jednak nie o zysk tu chodzi. Budowanie kolekcji jest konsekwencją pasji, a pieniądze w tym wypadku są tylko dodatkiem. Coraz częściej w naszym kraju organizowane są także zloty samochodów zabytkowych.

auto
Author: Walter
Source: http://www.flickr.com
Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie na stałe wpisał się w w kalendarz corocznych zdarzeń.
Samochody zabytkowe nadają niezwykły klimat każdemu motoryzacyjnemu zlotowi. Już kilka godziny przed otwarciem imprezy, zaczynają zjeżdżać zabytkowe perełki ze wszystkich zakątków naszego kraju oraz z zagranicy. Przed południem samochodysamochody - okazje na samochody strażackie lekkie -e uczestniczą w wielkiej paradzie ulicami Oławy, kolejno impreza przenosi się do parku lotniczego.
Tam - na scenie prowadzący prowadzi rozmowę z każdym z właścicieli pojazdów, od których dowiaduje się o historii i o mechanice danego pojazdu .
Od godzin popołudniowych do zmierzchu trwa wielka feta. Organizatorzy Zlotu Pojazdów Zabytkowych każdego roku wybierają najstarszy oraz najpiękniejszy pojazd Zlotu. Organizatorzy oceniają także pojazdy stworzone w latach, które u większości osób zostaną w pamięci na zawsze – pojazdy z czasów PRL-u.


pojazd
Author: Lee Coursey
Source: http://www.flickr.com
Na zlot pojazdów zabytkowych przybywają ludzie z kraju i z zagranicy - nawet z Ameryki! Atmosferę każdego Zlotu samochodów starych budują także właściciele pojazdów, którzy zjeżdżają przebrani w najróżniejsze stroje, by oddać atmosferę poprzednich epok. Dla widzów organizowane są różnorakie konkursy, np. w siłowaniu się na rękę. W konkursie tym swoich sił może spróbować każdy - nawet dziecko. W tej konkurencji nie ma wygranych lub przegranych, każdy uczestnik otrzymuje upominek.Wydarzenie z reguły kończy Wspólny klakson dla Oławy, w którym uczestniczy większość pojazdów obecnych na Zlocie.

Czy nie myślisz, że dane na opisywany temat mógłbyś znaleźć także na innym serwisie? Oczywiście, że tak - kliknij tu, a przeczytasz tam proponowany serwis.

Ważne informacje dla uczestników zlotu to wpisowe - w wysokości 30 zł za 1 dzień dla kierowcy, a każda następna osoba musi uiścić opłatę 25 zł. Organizatorzy gwarantują drobny poczęstunek, pamiątkowe prezenciki jak i puchary. Organizatorzy pomagają także przy rezerwacji noclegów.
Zlot Muzealnych Samochodów to impreza, której nie może przegapić żaden miłośnik zabytkowej motoryzacji. Prócz wielu atrakcji i przedniej zabawy, zdobyć również można cenne nagrody.

Tags: imprezy, auta, zlot, klaksony