Fazy choroby alkoholowej – poznaj je, jeśli niepokoisz się, że twój bliski jest alkoholikiem


Życie nie zawsze jest piękne. Czasami musimy borykać się z problemami, a jednym ze szczególnie nam dotkliwych są uzależnienia najbliższych nam osób. Jednym ze szczególnie popularnych uzależnień jest alkoholizm. Leczenie wskazanej choroby nie jest proste, zatem dobrze zaznajomić się z fazami alkoholizmu, aby jak najszybciej uświadomić sobie, iż bliska nam osoba potrzebuje wsparcia.


leczenie alkoholizmu
Pierwsza faza, nazywana fazą wstępną, charakteryzuje się pojawieniem uzależnienia psychicznego. Chory już nie pije jedynie na imprezach, ale również w celu poprawienia nastroju. Raczej się nie upija i stara się mieć kontrolę, ale szuka sytuacji, w jakich mógłby wziąć kieliszek. Choroba alkoholowa w drugiej fazie, zwanej fazą ostrzegawczą, to jeszcze większa ochota picia alkoholu, jaki staje się wypróbowanym środkiem na dobry humor oraz rozprężenie. Picie nie jest już kontrolowane, każdorazowo chory upija się i częstokrotnie urywa mu się film. Nie potrafi odmówić alkoholu oraz stara się inicjować sytuacje, w których będzie się mógł go napić, a jeżeli mu się to nie uda, pije samotnie, w ukryciu, np. przed imprezą, by mieć dobry humor. W trzeciej fazie – krytycznej – nawet jeden kieliszek powoduje pragnienie picia, niejednokrotnie odczuwane jako fizyczny przymus.

Zaintrygowały Cię istotne informacje (https://www.przychodniazycie.pl/309,Medycyna-naturalna.html) przedstawione w tym poście? Bardzo miło więc będzie nam dzielić się z Tobą nowymi wątkami. Czekamy na opinię!

Uzależniony pije coraz częściej i coraz więcej, także w obecności bliskich. Alkoholik zaczyna szukać usprawiedliwień na wszelakie możliwe sposoby, aby znowu sięgnąć po kieliszek, a zarazem traci szacunek do samego siebie. Rodzina nie dostrzegając rozwiązania tego problemu powoli wycofuje się z życia społecznego, w szczególności że osoba pijąca zaczyna agresywnie się zachowywać.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby szerzej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj protetyka warszawa.

Ciągi picia mogą przedłużać się do tygodni, a nawet miesięcy - osrodekprzebudzenie.org/o-nas/.

alkoholizm
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Ostatni etap to faza przewlekła, w jakiej uzależniony pije cały czas oraz nie ma dla niego znaczenie miejsce. Pokazują się objawy abstynencyjne i psychozy alkoholowe. Ostatnia faza jest także ostatnim momentem, aby podjąć leczenie, w innym razie uzależniona osoba może utracić nie jedynie zdrowie, lecz także życie. Należy zaoferować swe wsparcie oraz razem zmierzyć się z tą wyniszczającą chorobą.

Tags: zdrowie, samopoczucie, pomoc, picie