Encyklopedyczny przewodnik po środkach leczniczych, a także suplementach diety, które mieszkańcy Polski najczęściej kupują albo zamawiają w internecie


Różnorodność środków dostępnych w aptekach lub nawet na stacjach paliw zaskakuje konsumentów. Jeśli kupują tabletki w aptece, to oczywiście mogą liczyć na cenne wskazówki farmaceuty, jeżeli natomiast zakupy robią w hipermarkecie, to wybór najczęściej staje się przypadkowy.


Sprawdźmy zatem, jakie leki zakupuje przeciętny obywatel, gdy zamierza podratować swoje siły, a jednocześnie uważa, że wizyta u specjalisty nie jest jeszcze potrzebna.
tabletki
Author: Treasure
Source: http://www.flickr.com

Uciążliwy ból głowy bądź zębów może przydarzyć się każdemu, ale kiedy referent musi akurat natychmiast złożyć ważny raport, to taki ból na pewno będzie go dekoncentrował. Na szczęście współcześnie wybór jest tak wielki, że każda przedstawicielka płci pięknej będzie w stanie kupić skuteczny medykament. Warto bowiem tu zaznaczyć, że prym w zakupie tabletek przeciwbólowych wiodą rzecz jasna panie, ale i one o wiele częściej skarżą się na tego rodzaju dolegliwości.
Następną grupę niezwykle popularnych medykamentów stanowią lekarstwa, które w pozytywny sposób wpływają na pracę określonych narządów. Sześćdziesięciolatki, które mają spore i uporczywe problemy z trawieniem zamawiają zioła na wątrobę lub tabletki wspomagające pracę układu trawiennego. Zobacz więcej: sprawdź zioła na wątrobę.


Tymczasem mężczyźni, którzy przez cały dzień ciężko pracowali fizycznie, z nieskrywaną ochotą zastosują żele na ból stawów. Jak być może zauważyliśmy, lekarstwa dostępne bez recepty łagodzą te najczęstsze dolegliwości. Stąd takie specyfiki jak lek (zobacz glaucaps) na hemoroidy, pigułki na uspokojenie lub syrop przeciwkaszlowy w najbliższych latach będą w dalszym ciągu cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem wśród rekonwalescentów.
leki
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com

W farmacji wykorzystuje się tradycyjny podział na leki i suplementy diety. Póki co wspomniany podział bywa mało zrozumiały dla klientów aptek. Można byłoby powiedzieć, że np. lek (zobacz nebbud 0 25 10 ampułek cena) na hemoroidy przepisuje lekarz gastrolog czy gerontolog, a suplementy kupujemy na własną rękę, ale takie stwierdzenie nie do końca jest prawdą. Wiarygodną informacją jest z kolei dobrze znany nam fakt: najróżniejsze witaminy i środki na lśniące włosy czy zdrowe paznokcie są najczęściej kupowanymi preparatami medycznymi. Akurat tu zazwyczaj sugerujemy się przekazami reklamowymi, aniżeli poradami farmaceutów czy samych lekarzy.

Tags: porady, kapsułki, lekarz