Dzisiejsze dystrybutory paliw - dowiedz się więcej


Dystrybutory są jedno, dwu i wielopaliwowe. Sprzęty te zaopatrzone są w moduły hydrauliczne do wydawania tradycyjnych paliw, benzyny, oleju napędowego, również biopaliw. Dystrybutory paliw to główne i niezwykle skomplikowane urządzenia na stacji paliw. Decyzję o tym, w jakie dystrybutory powinno się ją urządzić decyduje przede wszystkim zakres i wymiar stacji.


Aktualnie preferuje się dystrybutory, jakie są obsługiwane przez interesanta samodzielnie. Pierwszy poziom ogranicza się do nalania paliwa do wielkości żądanej i ręczne wyłączenie pistoletu po osiągnięciu należytej ilości litrów, czy też sumy do zapłaty. Dalszy poziom umożliwia ustawienie na klawiaturze liczby litrów, lub (zobacz: prawo jazdy motor) kwoty, po osiągnięciu której pistolet się wyłączy. Trzeci poziom samoobsługi polega na sprzęgnięciu rozdzielacza z wpłatomatem i tym samym eliminuje niezbędność pobierania opłat przez pracowników.

człowiek tankujący samochód
Source: pixabay.com
Nowoczesne dystrybutory paliw kooperują z ogromną paletą systemów sterowania i kierowania stacją paliw. Dzięki użyciu systemu odsysania par benzyn są życzliwe dla otoczenia naturalnego. Poza tym spełniają one wszystkie obowiązujące normy dotyczące emisji par zapewniając gwarancję bezpieczeństwa ekologicznego. Najczęściej ekwipuje się je w ekrany LCD umiejscowione w obudowie liczydła dystrybutora, jakie obsługiwane są przez specjalistyczne oprogramowanie zainstalowane na serwerze kierującym (oferta dystrybutorów paliw).

Do dystrybucji i gromadzenia paliw nieodzowne są zbiorniki na paliwa. Istnieją zbiorniki do posadowienia zarówno pod ziemią jak i naziemne. Wszelkie zasobniki do paliw powinny mieć niezbędne atesty i certyfikaty (zbiorniki na paliwa).


Depresatory do oleju napędowego to specjalnie dobrane związki organiczne zapobiegające scalaniu się kryształków parafiny w silnikach Diesla. Preparaty te posiadają własności stabilizujące i doskonalące olej napędowy, polepszając znamiennie jego jakość w ciężkim okresie zimowym. Użyty w dobranej części do paliwa pomoże obniżyć krzepnięcie oleju napędowego nawet przy bardzo surowych mrozach. Stosowne dawkowanie do systemu paliwowego silników wysokoprężnych pomoże zapobiec kłopotom w trakcie użytkowania (depresatory od diesel-oil).

Tags: LCD, pojemniki, paliwo, paliwa, dystrybutory