Drogowe sposoby na śliską nawierzchnię


Z powodu coraz mroźniejszych temperatur, współcześnie doskonałym pomysłem jest odpowiednie zabezpieczenie chodników przed śliskością. Śliskie nawierzchnie podczas śnieżnych i obfitych w opady zim to często prawdziwa męczarnia dla podróżnych oraz codziennych przechodniów.


zima - las
Author: Kristin Bolgård
Source: http://www.flickr.com
Z tego powodu zlodowaciałe drogi zazwyczaj są posypywane solą lub piaskiem, jednak dzisiejsza technologia obecnie oferuje znacznie bardziej interesujące rozwiązanie, któremu niewątpliwie wypada bliżej się przyjrzeć. Chlorek magnezu jest tu częściej cudownym rozwiązaniem. Czy warto jeszcze sypać drogi normalną solą, a może praktyczniej podążać z duchem czasu i zawierzyć w nowe technologie? W dzisiejszym świecie świetną zamiennikiem drogowej soli jest bez wątpienia właśnie chlorek magnezu, jakie niżej są scharakteryzowane.

Chlorek magnezu to nieskomplikowana w strukturze chemicznej substancja, jaka charakteryzuje się wielką użytecznością i jest stosowana specjalnie przy posypywaniu śliskich dróg. Obecnie stosowanie chlorku magnezu zamiast tradycyjnej soli lub piasku to dużo więcej niż wyłącznie chwilowa moda. Chlorek magnezu, w przeciwieństwie do soli drogowej, nie wywołuje niszczenia ziemi, a nawet może ją dodatkowo wzbogacić. Także jest znany z nadzwyczajnej efektywności – w zestawieniu z solą drogową zyskuje aż dziesięciokrotnie wyższą skuteczność w chronieniu przed śliskością.

Jest aktywny przez więcej dni, dzięki czemu nie ma konieczności sypania chodników co dzień. Zasada działania chlorku magnezu jest tak naprawdę, jak w przypadku wielu olśniewających rozwiązań, niezwykle prosta. Dzięki temu, że chlorek magnezu jest – tak samo, jak sól drogowa - higroskopijny, wiąże się z wodą. Zamiast jednak wpływać na temperaturę krzepnięcia wody, wywołuje ciepło, dlatego też lód stapia się znacznie szybciej.

Najlepiej w wypadku wszelkich problematycznych spraw powiązanych z zimowym zaśnieżeniem dróg nie zwlekać za długo i zaczerpnąć kilku ważnych rad w konkretnych kwestiach. Chlorek magnezu jest wysoce istotnym zamiennikiem soli podczas zimy także z powodu doskonałych zalet ekologicznych. Ochrona środowiska bowiem to kwestie, z którymi trzeba się zaznajomić, także ponieważ mają swoje odzwierciedlenie w życiu codziennym. Typowe i nieprzyjemne zjawisko psucia się butów po jednym zimniejszym sezonie bywa wywołane nie tylko wilgocią, ale też tarciem o sól i piasek.

Zastosowanie chlorku magnezu redukuje ten efekt uboczny, a także nie rani łap zwierząt domowych.

Jeśli masz chęć zdobyć jeszcze inne informacje na omawiany temat, odkryj ponadto (http://www.avocaparkingpyrzowice.pl/) pozostałe nasze serwisy na podobny temat - one też są ciekawe.

Jako substancja wysoce neutralna, chlorek magnezu nie stanowi przyczyny także odbarwień barwnych kostek brukowych, i dlatego też bywa stosowany przy konserwacji zabytków.

Czy przeczytane w tym miejscu informacje okazały się atrakcyjne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (www.aristar.pl/), która też niewątpliwie okaże się zachęcająca.


Tags: śnieg, ochrona środowiska, sól, dróg