Dobra dieta, czyli jak prawidłowo się odżywiać. Zobacz nasze najlepsze porady.


Słowo „dieta” większej części populacji kojarzy się zawsze z otyłością i próbą zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Tak naprawdę słowo to obejmuje nie tylko diety o charakterze odchudzającym. Jest na przykład bardzo dużo diet, które stosuje się w przypadku rozmaitych dolegliwości.


zdrowa żywność
Author: cumi&ciki
Source: http://www.flickr.com
Planuje się wówczas specjalny jadłospis, po zastosowaniu którego chory może prędko wyzdrowieć i odzyskać kondycję. Przy tego rodzaju dietach zdrowotnych niejednokrotnie zalecane jest przyswajanie elementów o zwiększonej zawartości pożytecznych składników, takich jak przykładowo kwasy omega-3. W przypadku poważniej choroby tego rodzaju sposób odżywiania musi być kontrolowany przez lekarza. Diety dla ludzi zdrowych mogą być planowane na własną rękę w oparciu o różnorodne źródła informacji. Dobrym pomysłem bywa także udanie się po poradę do specjalisty dietetyka.

Dieta śródziemnomorska

Jedną z najpopularniejszych diet o charakterze naturalnym jest dieta śródziemnomorska.

Jeżeli sądzisz, że przedstawiony temat jest warty przeczytania, to bez obaw kliknij ten link i przeczytaj udostępniony wpis - on także Cię zaabsorbuje.

Jej duża zaletą jest to, że może być stosowana w zasadzie w ciągu całego życia. Służy więc nie tylko utracie zbędnych kilogramów, ale również zachowaniu kondycji oraz dobremu samopoczuciu. W diecie tego rodzaju najważniejsze jest, by zminimalizować przyswajanie mięsa wołowego i zwierzęcych tłuszczów, z wyjątkiem tych biorących się z ryb. Powinno się jeść dużo warzyw strączkowych, a białe pieczywo zastąpić ciemnym. Dzięki przestrzeganiu tych Zasad można stracić kilka zbędnych kilogramów. Dieta tego rodzaju zalecana jest przez wielu wykwalifikowanych dietetyków.

Dieta dr Budwig

Kolejną dietą, którą zalicza się do naturalnych, jest dieta opracowana przez niemiecką uczoną Johannę Budwig.

Czy chcesz poznać rozważany temat z innej perspektywy? Nic prostszego - po prostu wejdź na ten link, ponieważ więcej zobaczysz w artykule.

Najważniejszym elementem takiej diety jest olej lniany z oleofarm, który należy spożywać w dużych dawkach. Olej ten musi być tłoczony na zimno, ponieważ wyłącznie wówczas posiada lecznicze właściwości. Najlepiej jest spożywać go w postaci pasty, czyli zmieszać go ze zmiksowanym chudym białym serem. Wtedy najłatwiej i najszybciej ulega wchłonięciu. Oprócz tego bardzo ważne jest, by zminimalizować przyswajanie odmiennych tłuszczów niż ten zawierający się w oleju. Dieta dr Budwig jest używana zarówno przez osoby zdrowe, jak i chore. Udowodniono jej pozytywne działanie w przypadku dużej liczby rozmaitych dolegliwości, wdrażana jest przykładowo wspomagająco przy nowotworach.

Tags: dieta, życie, osoba, pomocy, liczby