Dlaczego warto wybrać jazdę konną?


Główną zaletą jazdy konnej jest możność przestawania z pięknymi i szlachetnymi zwierzakami, jakimi bez wątpliwości są wierzchowce.


Ich dobroczynne oddziaływanie na człowieka jest bezspornym faktem.


Butelka wina
Author: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Source: http://www.flickr.com


Prócz wpływania na sferę cielesną człowieka - stymulacja niemal wszystkich mięśnie ciała, kształtowanie prostej postawy, poprawa wydolności serca i ogólnej kondycji, a również obniżanie ciśnienia jak też napięć związanych ze stresem, jazda konna wpływa też na psychiczną sferę. Zwiększa pewność siebie, kształtuje odpowiedzialność. Jazda konna ma tak dużo pozytywów, że trudno wszystkie je przytoczyć i obliczyć. Jedno jest jednak pewne, oprócz podstawowych zalet, jakimi cechują się nieomal wszelkie sporty, jazda konna posiada tę przewagę, iż dzięki kontaktom ze zwierzakiem, jest to coś więcej niż zwykły sport.

Czy praktyczna witryna (http://moveforlife.pl/index.php/onas/) może zawierać przydatne informacje? Jasne, że tak! Zobacz, klikając w odnośnik i przeanalizuj informacje odnośnie omawianego zagadnienia.

Wpływa ona pozytywnie nie wyłącznie na nasze ciało, ale też na ducha. Warto też nadmienić o jej terapeutycznych własnościach, co z pewnością wpływa na popularność tej dyscypliny.
jazda konna
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Początki mogą zdawać się skomplikowane, szczególnie, że każdy wierzchowiec jest inny i trzeba wyczuć jego temperament. Z jednymi można prędko się zaprzyjaźnić, inne potrzebują na to sporzej czasu. Jednakże jeżeli nauczymy się podstawowych zasad jazdy konnej, bardzo szybko będziemy czuć ogromną radość z obcowania z tym zwierzęciem. Jazda w terenie, cwał po ścierniskach to jedynie poniektóre z przeżyć, których można doświadczyć.


Jeżeli mamy swojego wierzchowca czy ujeżdżamy zawsze tego samego wierzchowca, po jakimś czasie wyczujemy harmonię rodzącą się pomiędzy koniem a jeźdźcem. Poczucie, że takowa harmonia została uzyskana, powiększa radość, jaką czerpiemy z konnej jazdy.

Tags: stawy, natura, sporty