Dlaczego właściciele samochodów tak często myślą o tuningu, jakie możliwości mają w tym zakresie.


Obecnie sprzedawane samochody dostępne są w wielu najróżniejszych odmianach wyposażenia i Silnika. Tak naprawdę każdy może sobie zestawić dowolną konfigurację, i jeśli jego budżet to wytrzyma, to takie auto kupić.
Spawacz
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com


Wielu kierowców będą przede wszystkim interesować osiągi pojazdu, czyli moc jednostki napędowej, przyspieszenie i osiągane prędkości. W ostatnim czasie nawet w seryjnych samochodach silniki mają dużą dynamikę, i większości właścicieli w zupełności ich parametry wystarczają. Lecz jest duże grono zapaleńców, którzy jeszcze bardziej chcą poprawić swój wymarzony pojazd, czy to ze względu na osiągi czy wygląd. Tak naprawdę podstawowy tuning samochodów można zrobić wręcz domowymi metodami, nie przeznaczając na to jakiś większych kwot, ale można też za małą fortunę usprawnić praktycznie wszystko, co się da.


Tuning samochodów można podzielić na polepszenie ich wyglądu oraz mocy silnika, a co za tym idzie osiągów. Tuning samochodowy - (usunięcie dpf) wizualny to różnego rodzaju owiewki i spojlery, nadające aktu dynamicznego, agresywnego charakteru, ciekawa kolorystyka czy obniżenie zawieszenia.

Jeżeli po przeczytaniu tego postu nadal masz dodatkowe wątpliwości, to zobacz dodatkowo to ważne źródło (http://www.marexopony.pl/kontakt) - są w tamtym miejscu analogiczne treści.

Wystarczy zamontować kilka drobnych akcesoriów, aby samochód zupełnie inaczej wyglądał i odróżniał się z tłumu. Z kolei mechaniczny tuning to w pierwszej kolejności zwiększenie parametrów silnika, przez co pojazd będzie szybszy i silniejszy.
W rozwiązaniach budżetowych bardzo często wykorzystuje się chip tuning, który może dać nawet kilkanaście procent wzrostu osiągów. Bardziej zaawansowane modyfikacje silnika dadzą dużo więcej, ale trzeba się też liczyć z wyższymi wydatkami.

Tags: Silnik, pojazd, kupić