Dlaczego korzystnie robić zakupy na targu, blisko miejsca zamieszkania? To z pewnością bardziej korzystne niż pójście do supermarketu. Zobacz dlaczego


Z których miejsc brać zdrową oraz smaczną żywność? Najbardziej korzystnie z własnej działki. Gdy nie mamy jednakże takiej ewentualności lub jedzenia stamtąd jest niezbyt dużo, to zostają targi, sklepy z żywnością ekologiczną, warzywniaki i markety. Z tych opcji dość atrakcyjne wydaje się robienie zakupów na targu.

Targ
Author: Neon Tommy
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę na targowiskach jesteśmy w stanie nabyć żywność bezpośrednio od rolników. Jest tam tyle wspaniałych warzyw, owoców, ale także innych zdrowych pokarmów, jak ziarna, grzyby czy orzechy. W zdecydowanej większości nieprzetworzonych, lokalnych i sezonowych, czyli świeżych i nie wymagających wielu środków konserwujących.

Podobają Ci się notki zawarte w tym artykule? W takim razie czytaj wpis, który znajduje się na następnej witrynie. W nim wyczytasz dużo detali.

To prawda, wielu rolników z pewnością używa trochę pestycydów a także sztucznych nawozów, ale mimo to ich produkty są często tanie, zdrowe oraz smaczne. Na targach nie znajdziesz słodyczy, wyjałowionej, przemysłowo przetworzonej, zakonserwowanej żywności, ze sztucznymi barwnikami, niedobrym dla zdrowia cukrem oraz tłuszczami trans. Można także kupić np. więcej informacji.Bez takich niezdrowych rzeczy, których pełno jest w większości sklepów i supermarketów. Stąd takie zakupy lokalne na targach muszą być czymś zwyczajnym.

Zainteresował Cię niniejszy tekst? Jeśli tak, to śmiało sprawdź, co się znajduje w ofercie, która dotyczy tej samej problematyki.

Żywność na targach na pewno nie jest bez skazy, ale według mnie ma i tak mało chemii w porównaniu do wielu innych produktów. Odnośnie pestycydów, to nieekologiczne mięso często zawiera ich więcej niż warzywa z bazaru, jeśli zwierzęta jedzą pryskaną paszę.

w hali targowej
Author: Fabio Omero
Source: http://www.flickr.com
Produkty na targu są najczęściej sprzedawane bez kolorowych, pełnych chemii opakowań. W sklepach natomiast jest ich pełno. Zmieniają się one bardzo szybko w sterty śmieci, za jakich wywóz jesteśmy zmuszeni zapłacić w czynszu i jakie zanieczyszczają glebę na ”zawalonych” wysypiskach. Towary na bazarach są często przewożone z pobliskich obszarów wiejskich, a nie z zagranicy. Mniej więc można spalić benzyny przy transporcie. Wspierając ten rodzaj sprzedaży, dbamy o bardziej czyste powietrze i zużywanie mniej potrzebnych zasobów. Targi są z reguły na świeżym powietrzu. Na bazarkach rolnicy sprzedają od razu do końcowych odbiorców. Bez całej gamy pośredników: hurtowni, dystrybutora oraz właściciela, z jakich każdy bierze dla siebie trochę pieniędzy. Bez wielkich firm, w których wyższa i średnia warstwa zarządcza zgarnia większą ilość zysków, a reszta pracowników dostaje marne pieniądze. Na targu rolnicy mają więc większą szansę na godziwy zarobek, sprzedając np. dowiedz się więcej na www.

Tags: zakupy, Targowisko, targ, bazar, bazarek