Dieta kopenhaska – co powinieneś wiedzieć na jej temat


Jeżeli szczupła sylwetka jest nieustannie twoim pragnieniem, musisz nareszcie znaleźć dietę, jaka umożliwi ci pozbyć się nadmiernych kilogramów. Nie da się ukryć, że nie jest to łatwe zadanie, ale w osiągnięciu sukcesu pomoże ci dieta kopenhaska. Co musisz o niej wiedzieć, zanim zdecydujesz się wprowadzić ją w życie?


Makaron w służbie bezmięsnych
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Po pierwsze, czas trwania kuracji to 13 dni, a znana jest również jako dieta szwedzka. Liczenie kalorii jest w niej bardzo ważne, ponieważ dziennie można ich spożywać tylko od 500 do 900. To niezwykle duży wymóg, z którym trudno jest zmierzyć się osobom, które dotychczas zjadały sporo więcej. Jednakże dla zmotywowanych ludzi nic nie jest trudnością, także to, szczególnie że można na niej stracić nawet dziesięć kilogramów.

Osoba, która wybierze dietę kopenhaską, może zjadać 3 posiłki na dzień – śniadanie, najlepiej ok. godziny 8, obiad, pomiędzy 12 a 14 i kolację, nie później niż o godzinie 18. Dieta kopenhaska jest powiązana ze szczegółowym jadłospisem i należy się go wiernie zachowywać. Dania składają się przede wszystkim z chudego mięsa, jajek oraz warzyw. Produkty mleczne występują w bardzo niewielkiej ilości. Musimy za to pić chociaż dwa litry wody dziennie, którą można doprawiać sokiem cytrynowym. Kompletnie zakazane jest używanie soli i żucie gumy, co dla niejednej osoby stanowi swoisty nałóg. Diety nie można stosować ani dnia dłużej, na 14 dzień zaczynamy jeść tak jak wcześniej, a rezultaty, jakie osiągnęliśmy, powinny się utrzymać przez następne miesiące, a nawet do 2 lat, ponieważ nasza przemiana materii zaczęła wydajniej pracować. Później wystarczy jeść z głową, a już nigdy nie wrócimy do swojej starej wagi. Dobrze też zakupić sobie preparaty witaminowe, ponieważ przedstawiana dieta jest ogromnym wysiłkiem dla organizmu, toteż dobrze jest właściwie się o niego zatroszczyć, aby nie stracić odporności. Jednakże pamiętaj – jeśli choć raz nie zastosujemy się do jej wymagań, będziemy musieli przerwać kurację odchudzającą. Niestety można ją ponownie zacząć dopiero za 3 miesiące.

Koniecznie zobacz portal (http://www.vivamedica.pl/), w którym także przeczytasz wiadomości traktujący o prezentowanej na tej stronie kwestii. Niewątpliwie jest tam coś ciekawego dla Ciebie.Dieta kopenhaska to niewątpliwie wyzwanie, toteż należy mieć naprawdę dużą motywację, aby w niej wytrzymać - sprawdzone porady. Z tego względu zastanów się czy to naprawdę rozwiązanie dla ciebie. Jeśli tak – niedługo wskoczysz w swoje ulubione jeansy.

Tags: odchudzanie, Diety, posiłki, dieta kopenhaska