Jak dbać o siebie w ciąży?


Zdrowie przez 9 miesięcy to właściwie warunek konieczny. Ciężarne chcą się wzorowo odżywiać, zapisują się na różne ćwiczenia, kupują preparaty witaminowe. Jak przetrwać ciążę bez kłopotów?

Kobieta w ciąży
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Leki w ciąży

Okres ciąży jest związany ze sporą współodpowiedzialnością. Przez cały czas trzeba o siebie troszczyć intensywniej niż zawsze. Jednak to trudne, aby wtedy nie przydarzyła się jakaś dolegliwość. Łykanie leków w tym czasie może być skomplikowane, ale część lekarzy sugeruje, że leki (zobacz zentel) homeopatyczne są najskuteczniejszym sposobem na każdą chorobę.

Poza tym łagodzą mdłości właściwe dla pierwszego trymestru.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj danych na innych witrynach - odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Właściwie każdaapteka on-line ma bogatą ofertę leków właśnie dla przyszłych mam, ale bez rozmowy z prowadzącym lekarzem nie powinno się niczego testować.

Warto również wybrać się na szczepienia Wrocław aby uniknąć powikłań np. po grypie.Czas ciąży może wiązać się z wieloma dolegliwościami. Czasami okazuje się, że niezbędne są również leki na hemoroidy. Trzeba wybierać te sprzedawane dla ciężarnych.

Aktywna mama

Ciąża
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Przyszła mama nie planuje w ciąży przytyć więcej niż powinna. Aerobik i joga dla mam są modne, a mamy odwiedzają fitness kluby. Bardzo ważne, żeby ruszać się i nie siedzieć na kanapie. Praca nie jest bez znaczenia i pozwala żyć aktywnie przez całą ciąże - Ceneo.

U przyszłych mam zmienia się także krążenie, a to może powodować żylaki. Dlatego właśnie tak ważne są obuwie na płaskim obcasie i wygodne spodnie i ruch na świeżym powietrzu. Przy tej okazji też przydają się kosmetyki poprawiające krążenie, ale też należy dobierać te przeznaczone dla mam, takie jak Mustela.

Badania prenatalne
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Co jeść w ciąży?

Dieta w ciąży wcale nie wiążę się z ekstremalnymi zmianami – to najzwyczajniej zdrowe i regularne żywienie. Kaloryczne jedzenie musi pójść w odstawkę, a owoce i warzywa muszą zagościć w menu na zawsze. Najlepszym pomysłem są bio produkty - Ceneo.

Przede wszystkim trzeba urozmaicić posiłki i przygotowywać dużo ryb morskich, kaszy, ryżu. Co dzień należy pamiętać o dużej dawce błonnika, dlatego warto jeść pełnoziarniste przegryzki pomiędzy każdym posiłkiem. Zdecydowanie trzeba walczyć z zachciankami.

Tags: dieta, Ciąża, błonnik, spodnie, praca