Jak dbać o siebie w ciąży?


Zdrowie przez 9 miesięcy to właściwie warunek konieczny. Ciężarne chcą się wzorowo odżywiać, zapisują się na różne ćwiczenia, kupują preparaty witaminowe. Jak przetrwać ciążę bez kłopotów?

Kobieta w ciąży
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Leki w ciąży

Okres ciąży jest związany ze sporą współodpowiedzialnością. Przez cały czas trzeba o siebie troszczyć intensywniej niż zawsze. Jednak to trudne, aby wtedy nie przydarzyła się jakaś dolegliwość. Łykanie leków w tym czasie może być skomplikowane, ale część lekarzy sugeruje, że leki homeopatyczne są najskuteczniejszym sposobem na każdą chorobę.

Poza tym łagodzą mdłości właściwe dla pierwszego trymestru. Właściwie każdaapteka on-line ma bogatą ofertę leków właśnie dla przyszłych mam, ale bez rozmowy z prowadzącym lekarzem nie powinno się niczego testować.

Warto również wybrać się na szczepienia Wrocław aby uniknąć powikłań np. po grypie.Czas ciąży może wiązać się z wieloma dolegliwościami. Czasami okazuje się, że niezbędne są również leki na hemoroidy. Trzeba wybierać te sprzedawane dla ciężarnych.

Aktywna mama

Ciąża
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Przyszła mama nie planuje w ciąży przytyć więcej niż powinna. Aerobik i joga joga we wrocławiu dla mam są modne, a mamy odwiedzają fitness kluby. Bardzo ważne, żeby ruszać się i nie siedzieć na kanapie. Praca nie jest bez znaczenia i pozwala żyć aktywnie przez całą ciąże - Ceneo.

U przyszłych mam zmienia się także krążenie, a to może powodować żylaki. Dlatego właśnie tak ważne są obuwie na płaskim obcasie i wygodne spodnie i ruch na świeżym powietrzu. Przy tej okazji też przydają się kosmetyki poprawiające krążenie, ale też należy dobierać te przeznaczone dla mam, takie jak Mustela.

Badania prenatalne
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Co jeść w ciąży?

Dieta w ciąży wcale nie wiążę się z ekstremalnymi zmianami – to najzwyczajniej zdrowe i regularne żywienie. Kaloryczne jedzenie musi pójść w odstawkę, a owoce i warzywa muszą zagościć w menu na zawsze. Najlepszym pomysłem są bio produkty - Ceneo.

Przede wszystkim trzeba urozmaicić posiłki i przygotowywać dużo ryb morskich, kaszy, ryżu. Co dzień należy pamiętać o dużej dawce błonnika, dlatego warto jeść pełnoziarniste przegryzki pomiędzy każdym posiłkiem. Zdecydowanie trzeba walczyć z zachciankami.

Tags: dieta, Ciąża, błonnik, spodnie, praca