Dama na siłowni - w jaki sposób bezpiecznie rozpocząć treningi?


Na piękne ciało składają się dwa fundamentalne czynniki - zdrowy sposób odżywiania a także regularna fizyczna aktywność. W jaki sposób bezpiecznie powinna startować kobieta na siłowni?


Bez liku pań popełnia podstawowy błąd, próbując wdrożyć do swego życia jedno a także drugie zbyt intensywnie, przez co przeforsowane prędko rezygnują.
Śnieżka
Author: hr.icio
Source: www.flickr.com


Dlatego warto pamiętać, że wybierając się na siłownię nie wolno od razu rzucać się na wszystkie machiny, zaś trening wcale nie powinien trwać 3 godzin, żeby był efektywny. Takim sposobem kobieta może sprawić sobie jedynie krzywdę. Naturalnie wszyscy to wiedzą, jednakże gorzej jest z wykonaniem. Niestety, nawet jeżeli będziemy robić wszelkie ćwiczenia dokładnie, ale niesystematycznie - niewiele nam to pomoże. Dlatego zanim panie zdecydują się na zakup karnetu, powinny szczegółowo zaplanować swój rozkład dnia, odpowiadając na pytanie: Kiedy znajdę czas na ćwiczenia?


Wiele kobiet rozpoczynających swoją przygodę z siłownią potwierdziło, że największym problemem była dla nich organizacja czasu . Ciężko im się zmotywować, kiedy wracają utrudzone z pracy, muszą wstawić pranie, obiad, pozmywać garnki i do tego znaleźć czas na siłownię. Najistotniejsze, to uświadomić sobie, iż bez względu na to jak bardzo kobieta byłaby utrudzona, tak naprawdę ma siłę na trening! Co więcej - po opuszczeniu siłowni będzie się czuła o wile lepiej. Wypoczęta oraz gotowa do działania.
Nim jeszcze przejdziesz próg siłowni, trzeba się upewnić, czy jesteś należycie przygotowana do treningu. Z pewnością konieczne będą ubrania fitness oraz buty. Niestety, nie mogą być to normalne trampki. Potrzebujemy stosownego obuwia, z solidną podeszwą.

Tags: dom, ubrania, treningi, tenis