Czytanie jest doskonałe dla rozwoju dzieci


Stajemy się populacją która, czyta coraz mniej. A przecież czytanie ogromnie pozytywnie oddziałuje na ludzki rozwój. Zgłębia słownictwo, uczy samodzielnego myślenia, jednak najlepsze jest to, że czytanie książek to ogromna zabawa.


książki
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Czytając książki mamy możność kształtować wyobraźnię. Sami obsadzamy role, obmyślamy dalszy plan i zarządzamy akcją. Dobra książka pobudza i ożywia intelekt. Czytanie książek poprawia predyspozycje językowe- użyteczne źródło.

Uczucie do książek należy zaszczepić maluchowi jak najwcześniej, dlatego tak istotne jest czytanie lektur potomkom. Czytanie rozszerza doświadczenia lingwistyczne pociechy, rozwija słownik, uczy wyrażać myśli i poznawać metody mówienia. Im bogatszy język, tym sprawniejsze formułowanie prywatnego poglądu, lepsza zdolność prezentowania odczuć i pragnień. Czytanie książek rozwija zdolność samodzielnego myślenia i formułowania myśli niezbędnych do dobrego działania w społeczeństwie.

Czytanie książek to jeden z najskuteczniejszych rozwiązań relaksu. Podróż w świat wyobraźni przynosi ukojenie i tak korzystną dzisiejszym pociechom ciszę, głównie po za bardzo długim oglądaniu telewizji- dodatkowe info, czy graniu na komputerze.

Samodzielne czytanie wyrabia w dziecku wytrwałość i umiejętność prognozowania. Trening samodzielnego czytania jest detalem genialnego wychowania, polegającego między innymi na stworzeniu nastroju, w jakim nie wszystko musi być szybko, bezzwłocznie. Rozwija postawę wytrwałości, koncentracji nad tym, co się czyni. Treść książki niejednokrotnie staje się pretekstem do rozmowy z rodzicami, lub rówieśnikami na ważne dla dziecka tematy.


Czytanie odpowiednich książek bywa zalecane jako rodzaj leczenia psychoterapeutycznego pociech nieśmiałych, lub za bardzo zadziornych.

Jeżeli nadal nie możesz odnaleźć nic ciekawego, to sprawdź pod linkiem (http://www.naferie.pl/zimowiska/piotr-zietara), tam na pewno znajdziesz to, co okaże się dla Ciebie teraz użyteczne.

Czytanie naucza empatii i wrażliwości.
Nie ma wątpliwości, że czytanie jest konieczne dla postępu maluchów. Na szczęście stanowi jedną z niewielu konieczności życiowych, która jest jednocześnie przyjemna.

Jeżeli interesują Cię zaprezentowane zagadnienia, to wejdź w ten link. Tam jest darmowy wgląd do bardziej szczegółowych wiadomości związanych z tym przedmiotem.

Sprzyja prawidłowemu rozwojowi intelektualnemu i uczuciowemu, oraz co najlepsze dla samego czytelnika, zapewnia dużo zabawy.

Tags: rozwój, książki, czytanie