Czym jest triathlon oraz w jaki sposób się odpowiednio przygotować do wzięcia udziału w zawodach?


Osoby zafascynowane sportem często stawiają przed sobą stale wyższe poprzeczki. Nie wystarczy im już sam wysiłek fizyczny, chcą rywalizować z kimś oraz osiągać coraz to lepsze rezultaty. Możemy się w związku z tym spodziewać, iż osoba rozpoczynająca własną przygodę przykładowo z bieganiem, za pewien czas będzie chciała wziąć udział w maratonie. Połączenie wysiłku fizycznego z rywalizowaniem staje się bowiem o wiele ciekawsze. Niektórym po jakimś czasie nie wystarczy jedynie jeden rodzaj sportu i po czasie poszukują czegoś więcej. Taką interesującą odmianą może być przykładowo triathlon.


trening
Author: + Rainbow +
Source: http://www.flickr.com
Jest to bardzo wszechstronna dyscyplina, która wymaga ogromnej ilości wysiłku. Triathlon nazywany inaczej trójbojem to połączenie pływania, jazdy na rowerze oraz pływania. W Polsce mamy dużo amatorów tego sportu, z tego też problemu można z powodzeniem znaleźć miejsca, w których rozgrywane są zawody zarówno na szczeblu zawodowym jak i podstawowym. Jeśli chodzi o triathlon trening jest tutaj niesamowicie istotny. Należy poświęcić na niego sporo czasu ze względu na to, że mamy do czynienia nie z pojedynczą, lecz z kilkoma dyscyplinami. Jak najlepiej przygotować się do takich zawodów? Dowiedz pod tym linkiemj

Trzeba mieć świadomość, że takie treningi zajmują niesamowicie sporo czasu. Sporo też zależy od tego, na jaki dystans chcielibyśmy się zdecydować. Nie ma sensu od razu porywać się na wstępie na Ironmana, warto zamiast tego sprawdzić się w długości standardowej, lub też sprinterskiej. Z czasem można stawiać sobie poprzeczkę oczywiście wyżej.

To przyciągający oko post, jednak dodatkowo zgłąb też inny pokrewny oraz w równym stopniu nieszablonowy wpis - my zalecamy to źródło (https://www.patataj.com/osrodek/onas/).

Przede wszystkim należy mieć świadomość swoich słabych stron i je w głównej mierze trenować. To będzie naszym kluczem do osiągnięcia czegoś. Jeżeli uda nam się podciągnąć z rzeczy, które sprawiają nam trudność to również ten ostateczny wynik okaże się lepszy. Jak chcielibyśmy podwyższać naszą wytrzymałość dobrze będzie skupić się na interwałach. Jeżeli dużym problemem jest poziom siły, to należy poćwiczyć nad masą. Dobre jest wbieganie lub też jeżdżenie pod górę, lub też pływanie w wodzie, w jakiej musimy się zmagać z falami.


ćwiczenia
Author: Erik Nomm
Source: http://www.flickr.com
Trzeba wyznaczyć sobie plan treningowy na dłuższy czas, nastawiając się na przygotowanie się bardziej na zawody, na których w największym stopniu nam zależy np. .

Jeżeli nie wiesz, gdzie wyszukać niezbędne Ci materiały, to kliknij ten odsyłacz. Szczerze zalecam to omówienie (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/) każdemu, kto pragnie mieć dobre źródło informacji.

Warto użyć kalendarza oraz rozpisać sobie dane miesiące, tygodnie oraz dni w taki sposób, żeby wiedzieć ile mamy czasu oraz jak intensywnie powinniśmy trenować. Oceńmy prawidłowo swoją siłę i zakładajmy sobie racjonalne cele. To znaczy nie decydujmy się po miesiącu trenowania na dystans bardzo duży, może nas to jedynie zrazić.

Tags: sport, zawody, dystans