Czy zawieszenie ma wpływ na komfort jazdy autem? Wykorzystanie oraz cechy typów zawieszeń.


Chodź klasyczne typy zawieszeń są dobrze znane i nie ma zbyt dużej potrzeby, aby zaprojektować odmienne technologie w tej dziedzinie, wytwórcy samochodów postanowili niektóre funkcje zmodernizować.
Maszyna do grawerowania
Author: Solarbotics
Source: http://www.flickr.com


Jak to wygląda od strony użytkownika i jakie funkcje sprawuje oraz czy w wypadku uszkodzenia generuje duże koszty przeczytacie za chwilę.


Pneumatyczne zawieszenie z założenia ma ulepszyć parametry samochodu oraz zredukować ilość drgań. Ma to miejsce, gdyż sprężony azot lepiej sprawdza się przy pochłanianiu wibracji. Poprawia to komfort jazdy oraz generuje dodatkowe zalety. Jedną z zalet jest stały prześwit auta przez co to rozwiązanie stosowane jest bardzo chętnie w samochodach typu kombi. Trwały prześwit wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo jazdy, gdyż powoduje, że samochód jest bardziej przewidywalny. Wpływa to także na wizualne efekty, ponieważ załadowany samochód (pozostałe wiadomości) z opadającym tyłem wygląda nieestetycznie i brzydko. Zawieszenie pneumatyczne bardzo dobrze sprawdza się w czasie jazdy po wyboistym terenie w związku z czym niemalże zawsze jest montowane w dżipach oraz suvach. Zawieszenie powietrzne albo poduszki pneumatyczne montowane są w samochodach dostawczych czy tirach - .


Zawieszenie pneumatyczne zaprojektowano tak, by udźwignęło jak największe i najwyższe osiągi.
Korzystając z auta z takim układem powinniśmy pamiętać, aby co jakiś czas zrobić dokładny i pełny przegląd zawieszenia, ponieważ każdy z typów zawieszenia takich jak zawieszenia powietrzne, poduszki pneumatyczne, zawieszenie pneumatyczne czy tradycyjne ma zalety i wady.

Tags: Auto, bezpieczeństwo, przegląd, jazdy