Czy współczesne społeczeństwa mają problem z nadmiernymi kilogramami? Negatywne działanie otyłości na kondycję fizyczną i psychiczną człowieka


Jeżeli porozglądamy się wokół, to dostrzeżemy, że spora część społeczeństwa boryka się z licznymi problemami zdrowotnymi. Niestety, lecz mimo tego, że światowa medycyna rozwija się w imponującym tempie, to nadal mnóstwo osób nie może sobie poradzić z przytrafiającymi się ich chorobami. Jak się okazuje, ogrom jednostek chorobowych jest niebywale trudno zdiagnozować, gdyż objawy są niełatwe do wychwycenia, a niekiedy również mylące.


zdrowa dieta
Author: Carmen Rodriguez
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejsze społeczeństwa muszą radzić sobie z wieloma schorzeniami cywilizacyjnymi, a zatem takimi, które występują powszechnie, a dodatkowo spowodowane są warunkami społecznymi, gospodarczymi czy też kulturowymi. Idealnym przykładem takiego schorzenia jest nadwaga, czyli nadmierna masa ciała w zły sposób oddziałująca na zdrowie psychiczne oraz fizyczne ludzkiego organizmu. Powodów niniejszego stanu rzeczy należy szukać w wielu miejscach. Więcej informacji na stronie: Po pierwsze, obecne reguły żywieniowe typowych ludzi są całkiem inne niż jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej.

Niezaprzeczalnie można powiedzieć, iż są one o wiele gorsze, mniej sprzyjające dla zdrowia. Teraźniejszy człowiek zjada ogromną liczbę produktów mocno przetworzonych, które zawierają nade wszystko dużo prostych węglowodanów, a więc tzw. pustych kalorii, od których ekspresowo przybieramy na wadze. Zjadamy ogromne ilości słodyczy, słonych przekąsek oraz produktów zawierających nadmierne ilości węglowodanów, na przykład ziemniaki lub makarony. Większa masa ciała w niezdrowy sposób wpływa na układ krążenia człowieka lub działanie serca.


Poza tym, osoba otyła zmaga się również z problemami na tle emocjonalnym, ponieważ radykalnie zmniejsza się jej samoocena, a co z tym powiązane pewność siebie, co nie pomaga w nawiązywaniu nowych kontaktów przyjacielskich. Gabinet dietetyczny Łódź jest doskonałym wyjściem dla ludzi zmagających się z otyłością, ponieważ kompetentna pomoc gwarantuje szybkie efekty. Łódź jest miastem, w którym wyszukamy co najmniej kilkadziesiąt tego rodzaju gabinetów. Nie powinniśmy mieć z tym żadnego kłopotu, z tej racji warto wziąć się za siebie.

Tags: Ziemniaki, nadwaga, medycyna, masa ciała