Czy wskazane jest zapisać nasze dziecko do szkoły Kung Fu?


Szkoły Kung Fu radują się coraz większym zaciekawieniem i zdołamy znaleźć je w wielu przeróżnych miastach, w szczególności tych większych. Kung Fu jest niezwykle ciekawym i interesującym stylem walki, jaki wywodzi się z Chin i posiada istotne znaczenie w chińskiej tradycji. Zajęcia Kung Fu, które są prowadzone w specjalnych szkołach, są przeznaczone dla różnorodnych grup wiekowych, też dla dzieci. Wiele rodziców zastanawia się nad tym, czy nie zanotować dziecka do szkoły Kung Fu.

szkoła kung fu
Author: Michael Cannon
Source: http://www.flickr.com
Nauka Kung Fu w początkującym wieku zdoła mieć ogromnie niemało zalet i wartościowych korzyści. Dzieci częstokroć nie wiedzą co wykonać z wolnym czasem, marnują go na grach, telewizji albo komputerze. Brak działalności fizycznej i ruchowej oddziałuje także na złą wagę dziecka, i także kiepską kondycję. Poniektóre dzieci są również nadpobudliwe, co nieraz może prowadzić do agresji i przemocy. Szkoła kung fu może więc okazać się bardzo najlepszym wyjściem dla dzieci i młodzieży - . Kung Fu to nie jedynie nauka stylu walki. To również wspaniałe wzmocnienie organizmu dziecka(polecamy metodą bobath) oraz nauka koncentracji. Ponadto Kung Fu pomaga udoskonalić koordynację ruchową i biegłość, zwiększa także poczucie własnej wartości. Uczy samodyscypliny oraz zaangażowania w to, co czynimy. Kung Fu zezwala też na uformowanie właściwego systemu wartości, który jest pielęgnowany w chińskich sztukach walki. Kung Fu może być także doskonałą nauką obrony. Rzecz jasna nie chodzi o to, aby uczyć pociechę agresji wobec innych i atakowania słabszych. Kung Fu nie ma bowiem nic wspólnego z przemocą.kung fu dla dzieci
Source: foter.com
Jednakże w wypadku kiedy to my sami będziemy zaatakowani, będziemy wiedzieć, jak możemy się obronić. Nauka Kung Fu może więc być doskonałym wyjściem nie jedynie dla dzieci, lecz także dla młodzieży i dorosłych. Prawdą jest to, że na zajęcia Kung Fu może zapisać się praktycznie każdy. Jeśli więc myślimy o zapisaniu naszego dziecka na zajęcia Kung Fu, pomyślmy także o tym, czy sami nie chcielibyśmy nauczyć się tej interesującej sztuki walki. Za pomocą Internetu niezwykle migiem odkryjemy szkoły Kung Fu, które działają w naszym mieście. Każda szkoła kung fu ma przeważnie swoją stronę internetową, na której możemy poznać się z propozycją i innymi znaczącymi wiadomościami.

Tags: ruch, sztuki walki, chiński, samodyscyplina