Czy sprzęty typowe dla ogrodu będą odpowiednie na taras? W jaki sposób zaaranżować te dwa miejsca, jakie proporcje zachować?


Meble do ogrodu są ważną składową każdego ogrodu, jak i tarasu. Ten drugi jednak to nie to samo, co ogród, a wiele ludzi na to nie patrzy. Czy meble, które kupujemy do ogrodu pasują również na taras?

W sprzedaży jest bardzo wiele ciekawych sprzętów, szeroki asortyment meblowy w różnych cenach powoduje, że każdy z nas może sobie pozwolić na tego typu umeblowanie. Są więc meble z plastiku, tańsze, bardziej rozpropagowane, lecz dość szybko ulegające zniszczeniu, meble drewniane, również często kupowane, trwalsze, szlachetne, meble wiklinowe coraz chętniej kupowane. Są także inne rodzaje jak meble rattanowe albo meble z metalu. To czy dany typ pasuje do danego ogrodu jest zależne od różnych rzeczy. W jaki sposób wybrać meble na taras? Przy kupnie sprzętów na taras najważniejsze to uwzględnić architekturę domu, ponieważ meble koniecznie powinny przy nim dobrze wyglądać.Huśtawka ogrodowa srebrna
Author: Praktikera
Source: Praktikera
Ważna jest także wielkość tarasu. Na mniejsze dobrze jest kupić nieduże możliwe do złożenia krzesła i mały stolik, jeżeli mamy do zagospodarowania więcej przestrzeni to wokół stołu o dużych rozmiarach możemy ustawić większe krzesła z podłokietnikami.

Wiedz, że nasze odsyłacze kierują tylko do w najwyższym stopniu ciekawych stron, na których odnajdziesz tylko użyteczne dane.

Na dużym tarasie możemy także zdecydować się na leżaki, np. takie jak na . Na pewno meble do ogrodu muszą pasować do stylu ogrodu. Jeżeli nasz ogród wpisuje się w styl naturalny to nie decydujmy się na meble plastikowe. Tak samo, jak lubimy nowoczesny styl powinniśmy zapomnieć o sprzętach żeliwnych. Do ogrodu w stylu minimalistycznym doskonale pasują sprzęty z aluminium, gdyż są lżejsze od normalnych i nowoczesne. Tak samo jak w przypadku tarasu istotna jest wielkość ogrodu. Do małego nie powinno się wstawiać obszernych foteli czy dużego stołu. Powinniśmy zastanowić się nad proporcjami, to one są najważniejsze.

Meble w ogrodzie warto ustawiać na twardym podłożu, bo na darni będą się “wbijać” w ziemię. Jeśli mamy duży ogród możemy urządzić go bardzo ciekawie. Przede wszystkim poza miejscami do siedzenia powinniśmy pomyśleć o kąciku rekreacyjnym. Huśtawki ogrodowe doskonale się prezentują i przyjemnie się w nich spędza czas. Jeśli mamy pociechy powinniśmy pomyśleć o takich huśtawkach dla najmłodszych.

Tags: taras, trawa, meble, styl, fotel