Czy opłaca się kupować starsze auto? Przykładowo takie jak Nissan Primiera? Zobacz, co wiadomo na ten temat


Odważnie stylizowana i ciekawie wyposażona limuzyna klasy średniej nie odniosła rynkowego sukcesu. Nie budzi też większego zainteresowania w klasie aut używanych, więc ceny topnieją dość szybko. Czy korzystnie nabyć używanego Nissana Primera P12?


samochód corolla
Author: Ian Armstrong
Source: http://www.flickr.com
Premierowa generacja Primery pojawiła się w salonach Nissana w 1990 roku.

Chcesz poszerzyć swą wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tu (https://autopietrzak.pl/cms/oferta) - wejdź w link i przejdź do nowej witryny pełnej ciekawych wątków.

Sześć lat później koncern przedstawił Primerę P11. W dwa tysiące drugim roku, czyli po fuzji Nissana i Renault, nadszedł czas na Primerę P12. Nie jest to jednakże japońskie Renault, jak mówią negatywnie nastawieni.

Czy wymagasz następnej dawki tego typu publikacji przedstawionych w tak samo przystępny sposób? Żaden problem - kliknij tu - zalecamy tę witrynę!

Prace nad Primerą miały już miejsce przed zaaranżowaniem międzykoncernowych relacji. Samochód miał ciężkie zadanie. Przyszło mu zawalczyć o klienta z mocnymi konkurentami. Nissan wierzył jednak, że Primera będzie mogła zaistnieć w pokaźnym towarzystwie. Na sukces miały pracować bardzo bogate wyposażenie, rozwinięta elektronika oraz oryginalna stylizacja.

Linię nadwozia utrzymano w nietypowej konwencji. Styliści zdecydowali przygotować niemalże jednobryłowe auto klasy średniej. W tym celu krzywiznę maski płynnie złączono z linią przedniej szyby, dachu oraz klapy bagażnika. Prototyp Primery P12, czyli Nissan Fusion, miał premierę w 2000 roku, w czasie salonu motoryzacyjnego w Paryżu. Dwa lata później na drogi wyjechał produkcyjny model – niemalże identyczny z prototypem. Japońskiej firmie należą się brawa za odwagę. W czasie debiutu Primera, nakreślona według koncepcji Monosilhouette, prezentowała się futurystycznie. Niektórzy twierdzili wręcz, że projekt jest zbyt odważny. Po wielu latach P12 ciągle wygląda świeżo i nowatorsko, więc praca projektantów nie poszła na marne. Także wnętrze odbiega od tego, co mogliśmy oglądać w samochodach z początków XXI wieku.

Czerwony samochód
Author: Greg Gjerdingen
Source: http://www.flickr.com
Panel wskaźników zlokalizowano w najważniejszym punkcie deski rozdzielczej. Pod nim wyszukamy ekran systemu multimedialnego N-FORM a także znacznie pochyloną konsolę środkową. Informacje odnoszące się ustawień nawigacji, wentylacji oraz systemu audio są prezentowane na ekranie. Konkretnymi funkcjami steruje się za pomocą przycisków, pokręteł i wielofunkcyjnego dżojstika. Zestaw może przywodzić na myśl wrażenie zbytnio zaawansowanego, lecz użytkownicy Primery bardzo zachwalają rozwiązanie. Pozostałe elementy, jak na przykład linka sprzęgła Nissan zostały zastosowane, jak w najlepszych modelach tej marki. Tak więc pomimo że ten samochód nie jest pierwszej świeżości, to zdecydowanie warto kupić go jako auto używane. To rzeczywiście okaz solidności.

Tags: samochód