Czy opłaca się inwestować w domową siłownię? Jakie powinny znaleźć się podstawowe sprzęty w takiej siłowni?


Pewnie wiele ludzi chciałoby systematycznie chodzić na siłownie. Natomiast zniechęca ich czas dojazdów, jak również koszty związane z zakupem karnetu. Poza tym niektórzy wolą ćwiczyć w samotności, a nie czekać aż zwolnią się przyrządy do ćwiczeń, ponieważ jest wielu chętnych, ćwiczących razem z nami na siłowni. Warto choćby z tego powodu pomyśleć o zrobieniu własnej domowej siłowni. Jak to zrobić?

ćwiczenia rąk na siłowni
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com
Wiele ludzi rezygnuje ze stworzenia swojej domowej siłowni, ponieważ sądzi, że jest to za duży koszt - jaki sprzęt do siłowni jest niezbędny. Natomiast warto policzyć ile wydajemy każdego miesiąca na karnety. Wtedy zrozumiemy, iż taki wydatek dość szybko się zwróci. Podstawowy sprzęt do siłowni możemy już nabyć za mniej więcej pięćset-siedemset złotych. Czasem także przyda się troszkę własnej kreatywności, aby skonstruować niektóre sprzęty samemu. Nie od razu musimy posiadać profesjonalne obciążenie olimpijskie. Możemy taki sprzęt kompletować powoli.W niektórych sytuacjach dobrym rozwiązaniem może okazać się atlas treningowy - zobacz atlasy do ćwiczeń. Kiedy nie mamy czasu ażeby rozglądać się za wszystkimi przyrządami pojedynczo, to jest to szybki sposób na to, by wyposażyć od razu taką domową siłownię. Z pewnością ich koszt nie jest zbyt niski, natomiast gdy policzymy, iż w ciągu całego roku wydajemy na karnety około 1200 złotych, to koszt kupna powinien szybko się zwrócić. W przypadku gdy dysponujemy czasem, to można samemu, powoli gromadzić sprzęt.

Po przestudiowaniu tego wpisu, polecam dętki motocyklowe inne wiadomości na prezentowany wątek, które będą nie mniej zajmujące.


hantle
Author: apfelfred
Source: http://www.flickr.com
Przyrządy, które będą nam na pewno potrzebne, to gryf prosty plus obciążenia do niego. Oprócz tego niezbędne będą hantle. Lepiej zakupić takie, których ciężar możemy regulować. Potrzebna będzie także ławeczka ze stojakami stalowymi po bokach. Drążek do podciągania możemy zamontować w ścianie. Oprócz tego przyda się ławeczka do brzuszków oraz tak zwany modlitewnik. Dobrze jest mieć też wyciąg do ćwiczenia mięśni pleców, jak też stojak na sztangę do robienia przysiadów. Można doposażyć taką siłownię w rower stacjonarny oraz lustro, dzięki któremu zobaczymy czy dobrze robimy ćwiczenia. Poza tym gryf łamany, stojak na ciężary i mamy gotową siłownię domową - zobacz produkty: . Wiadomo, iż nie od razu musimy zaopatrywać się we wszystkie sprzęty, można kompletować sprzęt powoli. Natomiast taki wydatek z pewnością się zwróci i będzie inwestycją w nasze ciało. Dlatego dobrze będzie przemyśleć takie przedsięwzięcie, miast skreślać już na samym początku twierdząc, że jest niewykonalny.

Tags: koszt, Ciężar, karnet