Czy istnieją sposoby, żeby w samochodzie nie było tak głośno? Ależ jak najbardziej!


Dosyć znaczny poziom hałasu, który panuje w aucie znacząco zmniejsza komfort podróżowania. Można to jednak zmienić! Wyciszenie samochodu jest faktycznie realne.

Materiały wygłuszające można podzielić na dwa modele. Jednym z nich są maty, jakie służą do eliminowania dźwięków o niskich tonach. Najbardziej korzystne cenowo są materiały oparte o bituminy, wykazują one bardzo dobre właściwości wygłuszające. Do tej grupy należą: taśma dekarska oraz najlepsze do wyciszenia maty bitumiczne. Ich najbardziej znaczną zaletą jest korzystny stosunek ceny do jakości, natomiast wadą konieczność podgrzania w okresie wyklejania powierzchni. Bituminy również niezbyt korzystnie wytrzymują skrajne temperatury.wygłuszenie samochodu
Author: Jeltsin R.
Source: http://www.flickr.com
Droższym rozwiązaniem jest wykorzystanie materiałów na bazie gumy butylowej. Posiadają one rzeczywiście bardziej niezawodne właściwości tłumiące, co wpływa na mniejszy hałas w kabinie. Najważniejszą wadą jest o wiele wyższa cena w porównaniu do mat bitumicznych. Kolejną grupę materiałów, które służą do wygłuszania stanowią pianki. Ich najbardziej istotnym zadaniem jest redukcja natężenia dźwięków o wysokich tonach.

Czy masz ochotę dowiedzieć się czegoś nowego na przedstawiany wątek? Jeśli tak, to świetnie, ponieważ ta następna strona z pewnością także Cię zafascynuje.

Kupując je, powinniśmy kierować się kryterium odporności na wodę. Materiał, który chłonie wilgoć nie będzie bowiem najlepszy do zastosowania w aucie, a do takich faktycznie należą, tak zwane pianki “piramidki”, dość często stosowane w studiach nagraniowych.

Bardziej korzystnym wyborem są pianki polietylenowe albo stworzone ze spienionego butylo-kauczuku, ma on bardzo dobre właściwości tłumiące. Niezwykle ciekawym pomysłem będzie także izolowanie przednich drzwi, poszycia zewnętrznego, ale również wewnętrznego. Koszt takich materiałów będzie niezbyt duży, będzie wynosił około 100-200 złotych. Efekt zaś może naprawdę zaskoczyć. Nie tylko będzie mógł obniżyć hałas w kabinie, lecz również na pewno wyraźnie poprawi jakość dźwięku głośników montowanych w drzwiach. Trzeba się jednak liczyć z koniecznością ściągnięcia tapicerki, co właściwie nie jest przecież bardzo trudną czynnością. Dzięki tym sposobom jesteśmy w stanie tak naprawdę wyciszyć samochód, ażeby cieszyć się zdecydowanie wyższym komfortem jazdy. Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, sprawdź też: kompleksowe wyciszenie

Tags: hałas, koszty, materiały, wygłuszenie