Czy dzieci powinny grać w gry komputerowe?


W rozmaitych mediach można przeczytać, że gry wideo są powodem dużej liczby zbrodni. Kiedy gdzieś tam nastolatek zastrzeli kogoś, natychmiast pojawiają się doniesienia na temat tego, w jakie pozycje lubił pograć. Nikt z kolei nie informuje o tym, co morderca oglądał i jakiego typu muzyki słuchał.
Większość materiałów medialnych jest robionych pod z góry wykutą tezę – gry to zło. A to jest stwierdzenie tak bezsensowne, jak to, że skoro wódz III Rzeszy napisał dwie książki, to należy spalić wszelkie wytwory literackie, jakie napisano w dziejach. Spektrum dostępnych gier PC na rynku jest bowiem ogromne.



gra komputerowa
Author: Cauthon
Source: http://www.flickr.com
Znamy naturalnie produkcje z znaczna dawką krwawych scen, jednak nie istnieją wiarygodne badanie, które by wykazały, że wzmagają one agresję wśród grających. Jest totalnie na odwrót – sesja dynamicznej i brutalnej rozgrywki przed wyświetlaczem peceta potrafi skutecznie odprężyć i powoduje, że gracz „wyżywa się” w wirtualnym świecie. Jeśli jednak nie pragniesz sprawiać swojemu podopiecznemu takiego gatunku gier, powinieneś poświęcić trochę czasu na sprawdzenie sprzedawanych pozycji. Tak samo jak w świecie filmowym, tu też istnieje szeroki wachlarz gatunków. Zobaczysz zatem tytuły typu Role Playing Games, czyli adaptacja książkowych gier fabularnych. Istnieje też sporo gier, będącymi symulacjami rozmaitych sportów. Najpopularniejsza jest seria FIFA, czyli futbol w elektronicznym wydaniu.

Poznaj mój serwis (https://czaniecki.pl/) - należy wejść w podany poniżej link i w tekście można poznać ekstra informacje na ten interesujący wątek.

Kolejnym rodzajem, niezwykle stymulującym umysł gracza, są gry RTS. Takie gry uczą myślenia i mądrego podejmowania decyzji. Najbardziej krwawe są tak zwane strzelanki.

Jeżeli posiadasz potomka w wieku przedszkolnym, świetnym nabytkiem dla małego okażą się gry zręcznościowe, tworzone w sam raz dla młodocianych graczy. Charakteryzują się one słodką grafiką, brakiem przemocy oraz fabułą, która umie połączyć rozrywkę ze zdobywaniem sprawności i wiedzy.

Zobacz:

Tags: dziecko, gry, FIFA, analizy