Czy biegacze czują nową ochotę do życia i czują się lepiej uprawiając ten sport?


Osoby biegające mogłyby pochwalić się nienaganną wytrzymałością oraz dobrym samopoczuciem. Uprawianie takiego sportu działa na nasz system bardzo kompleksowo. Po paru tygodniach jego uprawiania zauważymy wiele pozytywnych rezultatów.


Jeśli ktoś uprawia sprint może zaobserwować u siebie niższe tętno w bezruchu, spadający poziom cholesterolu czy o wiele podwyższoną wydolność organizmu.
bieganie
Author: Jeroen Fossaert
Source: http://www.flickr.com


Układ kostny staje się mocniejszy. U pań jest to szczególnie istotne, gdyż są one często podatne na osteoporozę. W wyniku wykonywania takiego sportu którym jest bieganie, następuje obciążenie kości, co jest bardzo ważne w ich mineralizacji. To przez bezruch kości stają się słabe i kruche. Bieganie w walce z osteoporozą jest niezwykle istotne, bo spożywanie mleka i wchłanianie znacznej ilości wapnia nie jest wyjściem.


U ludzi biegających pojemność płuc mierzona spirometrem jest wysoka. Jak niezwykle jest to istotne pamiętają wszyscy. Im dłużej trenujemy, nasz pojedynczy oddech dostarcza do tkanek mięśniowych bardziej znaczące ilości cennego dla nich tlenu. W słowniku sprintera słowo zadyszka wcale nie zagości, ponieważ będzie wykonywał mniejszą ilość oddechów na minutę. Dzięki bieganiu spalamy najwięcej kalorii. Co ważne, to jeszcze po skończonym bieganiu organizm spala kalorie. Dla wielu ludzi bieganie mogłoby zostać formą relaksu oraz odreagowanie od zdenerwowania, którego dziś mamy wiele. Za sprawą biegania i powiązaną z nim produkcją hormonów szczęścia może napędzać cię oczyszczenie lub Scootive - hulajnogi wyczynowe osiągane dzięki niemu wyniki.
Można by doznać także uczucia, gdy po bieganiu jesteśmy pobudzeni do życia oraz wypoczęci, a również weseli oraz uspokojeni. Dzięki bieganiu dużo ludzi wraca do pracy ze świeżymi pomysłami. Regularne bieganie podniesie odporność organizmu oraz dotleni mózg.

Tags: relaks, poziom cholesterolu, system, rezultaty