Czy aktualnie opłaca się inwestować w mieszkanie na wynajem? Jaka jest obecna sytuacja na rynku mieszkań?


Jeszcze parę lat wcześniej przeżywaliśmy prawdziwy boom na kupno mieszkań traktowanych jako inwestycje i przeznaczanych jedynie na wynajem. Czy teraz ten trend się utrzymuje Czy w ogóle opłacalne jest kupno mieszkania wyłącznie po to, żeby od razu je wynająć? Po jak wielkim czasie możesz liczyć na zwrot zainwestowanej kwoty pieniędzy? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te i parę innych pytań związanych z wynajmowaniem mieszkań.


Apartamenty Szczecin
Author: Frédérique Voisin-Demery
Source: http://www.flickr.com


Czy to sensowne?
Oczywiście bez wątpienia nie ma co liczyć na to, iż zakup mieszkania na kredyt zwróci nam się w krótkim czasie. Jeśli weźmiesz kredyt na przykład na mieszkanie dwupokojowe w Warszawie, bez wątpienia musisz liczyć co najmniej piętnaście albo dwadzieścia lat spłacania podobnego kredytu.

Jeżeli masz ochotę zgłębić uzupełniające informacje na przedstawiany tu temat, to zobacz to ważne opracowanie (https://jadenapodlasie.pl/oferty/atrakcje/dla-dzieci) - ono także jest bardzo cenne.

Jeśli jednak masz nieco wolnej gotówki, a jednocześnie traktujesz to bardziej jako inwestycję długoterminową, bez wątpliwości kupno takiego mieszkania nie jest zym pomysłem. Trzeba jednak zastanowić się, w jaką grupę docelową najemców celujesz - jeżeli zdecydujesz się na typowe mieszkanie dwupokojowe, zazwyczaj będziesz wynajmował je studentom, a to niewątpliwie nie jest najłatwiejsza grupa docelowa. W takim wypadku dobrze zastanowić się, czy fajniejszym rozwiązaniem nie będą przykładowo Apartamenty Szczecin których oferuje aktualnie naprawdę sporo. Oczywiście takie mieszkanie niewątpliwie będzie znacznie droższe, jednak równocześnie będziesz mógł je wynająć dorosłym ludziom po znacznie wyższej cenie.


Apartamenty Szczecin to obecnie jeden z najbardziej polecanych trendów na rynku mieszkaniowym - jeśli zdecydujesz się na zakup takiego mieszkania (sprawdź), bez wątpliwości nie będziesz tego rozwiązania żałował w najbliższym czasie.

Tags: las, Rzym, student, wynajem, wypad