Czołówki jako konieczny sprzęt na każdej eskapadzie


Wielu wielbicieli sportu posiada w swoim oprzyrządowaniu latarki czołowe. Od miłośnika outdooru, trekkingu, poprzez wspinaczy, rowerzystów, biegaczy, po pasjonatów mniej aktywnego wypoczynku na łonie natury.
Czołówki wkroczyły już na stałe na listę potrzebnego sprzętu na każdej wyprawie, bez względu na cel, długość, czy położenie.


Łóżko do gabinetu medycznego
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Latarki czołowe mają ogromną zaletę, bowiem nie jesteśmy zmuszeni ich trzymać w dłoniach, a także intuicyjnie oświetlamy dokładnie ten fragment otoczenia, na jaki spoglądamy. Zezwala to na niczym nie skrępowane ruszanie. Najlepszym rozstrzygnięciem jest latarka - czarmed.pl -, jaka ma przeciętną, albo sporą moc i możliwość regulacji koncentracji strumienia światła. Nie zawsze jest konieczna latarka (sprawdź także latarki myśliwskie) o sile kilkuset lumenów, albowiem będzie to prowadziło do szybkiego wyładowania baterii. Są również nowoczesne latarki czołowe, które samodzielnie przystosowują swoją moc w zależności od warunków oświetleniowych. Idealnym rozstrzygnięciem jest odrębny pojemnik na akumulatory, który będzie można przymocować do paska i doprowadzi on energię do latarki za pomocą przewodu. Przydaje się to podczas wycieczek w zimie, bowiem w takim przypadku baterie składowane w cieple, funkcjonują o wiele dłużej. Latarka powinna być odporna na deszcz i śnieg. Liczy się także możliwość zamontowania jej na kasku, jaki jest nieodzowny w górach.
W trakcie ekspedycyj przyda się także nóż bear grylls -
Jest to zmodernizowana wersja noża survivalowego, zaprojektowanego we współpracy z krzewicielem survivalu Bearem Gryllsem.


Gumowana nasada przymocowana na pełnym trzpieniu posiada antypoślizgowe teksturowanie, dzięki temu nóż wspaniale przywiera do ręki.

Tags: kask, biegacz, miejsce