Części do pojazdów osobowych- sprawdzamy ich wydajność


Znaczna liczba firm produkujących samochody osobowe ogranicza koszty przez przenoszenie całej lub fragmentarycznej produkcji do Chin. Taka tania alternatywa, choć powoduje znaczne obniżenie ceny samochodu, drastycznie odbija się także na jego wytrzymałości. Liczne usterki części narażonych na największe obciążenia nie wywołują już zdziwienia kierowców – uszkodzenie skrzyni biegów, wymiana klocków hamulcowych czy amortyzatorów jest aktualnie częstą sytuacją.
Samochód terenowy marki Ford
Author: Kyle Harris
Source: http://www.flickr.com
Wiąże się to niestety ze wzrostem kosztów wykorzystywania pojazdu, co przy i tak już znacznych cenach benzyny boleśnie odbija się na portfelach wielu kierowców. Na rynku można nadal znaleźć producentów wytwarzających elementy dobrej jakości, nierzadko związane jest to jednak z większymi nakładami finansowymi. Warto jednak inwestować w wysoki poziom produktów.Najczęstsze usterki

Przy niezadowalającym poziomie nawierzchni i niewłaściwym stylu kierowania samochodem, w szybkim tempie zużywają się elementy podwozia – w pierwszej kolejności amortyzatory i niewielkie elementy, jak np.

Ten artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis naprawa filtra dpf, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które także będą interesujące.

łącznik stabilizatora. Usterka tego drugiego może być niezwykle uciążliwa, element ten odpowiada bowiem za przyczepność kół do nawierzchni na zakrętach. Uszkodzony łącznik stabilizatora można poznać po specyficznym hałasie podczas jazdy. Wieloletni kierowcy odczują również zmianę zachowania pojazdu podczas zakrętów. Wymiana łącznika jest prosta, a instrukcję krok po kroku można znaleźć na stronach internetowych. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę interesujący model auta oraz hasło przedmiotowe, będzie to więc przykładowa fraza „łącznik stabilizatora Ford focus”.

Przykład samochodu marki Ford
Author: order_242
Source: http://www.flickr.com
Kłopotliwe części silnika

Niestety, słaba jakość wytwarzania dotyczy również różnych elementów silnika. Producenci rezygnują z dużej liczby wypróbowanych i efektywnych sposobów wytwarzania silników, dla zminimalizowania emisji niebezpiecznych substancji do atmosfery.

Jeśli niniejszy wpis Cię zainteresował, to wejdź na ten odnośnik - odnajdziesz tam użyteczny serwis (http://www.esoil.pl/p,950,klubersynth-uh1-6-100-6-150-6-220-6-320-6-460-6-860-wysokotemperaturowe-oleje-przekladniowe), który zapewne uznasz za ciekawy.

Jedną z takich modyfikacji było umieszczenie w termostacie silnika grzałki elektrycznej. Odwraca ona schemat krążenia spalin w silniku, co pozytywnie działa na zmniejszenie ich emisji, lecz obniża żywotność tej części. Podobnie do poprzedniego przypadku, żeby znaleźć taką część, należy wyszukiwać według modelu samochodu. Fraza wyszukana w Internecie będzie więc wyglądała np. „termostat Ford ka”.

Tags: model, ceny, paliwo, termostat, producenci, usterka, awaria