Co zrobić kiedy przydarzy Ci się wypadek?


Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Ty, lub ktoś Ci bliski uległ tam wypadkowi? Jeżeli odpowiedzi na każde z tych pytań to TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasach, kiedy tylu polskich obywateli postanawia układać sobie życie, lub jedynie na nie zarabiać, za granicą, porady prawne we wszystkich kwestiach z tym związanych są niezwykle pożądane. Zwłaszcza jeśli chodzi o otrzymywanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy albo na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.
Podróże z dzieckiem
Author: FuturePR
Source: FuturePR
Zawsze tam gdzie znajdują się ludzie i maszyny, przydarzają się także wypadki drogowe. Statystyki tego typu zdarzeń każdego roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco mała część ofiar walczy o odszkodowanie za wypadek- tutaj -> Ma to miejsce z bardzo różnych powodów, obce państwo, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim - wszystko to wzmacnia odczucie osamotnienia i "odpuszczenia" sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK.

Zaciekawił Cię ten wpis? Wejdź więc do kolejnego zagadnienia i czytaj lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dużo o ciekawiących Cię zagadnieniach.

Dlatego też przede wszystkim dobrze jest zaznajomić się ze swoimi prawami w tej kwestii, żeby być zorientowanym na czym się stoi. Po pierwsze, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to możesz starać się o rekompensatę pieniężną za poniesione obrażenia ciała lub straty materialne. Ważne jest też, aby zaraz po kolizji wykonać następujące działania:

- Uzyskać dane sprawcy oraz innych uczestników zdarzenia. Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny pojazdu.

- Niezaprzeczalnie trzeba poprosić świadków zdarzenia o dane kontaktowe!!! Będą oni mogli zaświadczyć przebieg wydarzeń, a także Twoją niewinność!!!

- Warto również zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

- Trzeba też zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni oraz pójść do lekarza, aby zbadał oraz udokumentował ewentualne obrażenia.

Jeżeli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, warto jest się skontaktować z odpowiednią firmą, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną oraz pomoże załatwić formalności.

Wypadek
Author: Contando Estrelas
Source: http://www.flickr.com
Zatrudnienie dla Polaków w Anglii zwykle jest związane z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj zatrudnienia niesie ze sobą szczególnie wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek w pracy jest uważana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które wynikły podczas wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych bądź też podróży służbowych.

Zaintrygował Cię tytuł tego artykułu? Obowiązkowo sprawdź link, tam są jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę warto to przeczytać.

W takich sytuacjach masz prawo starać się o wypłatę odszkodowania trzeba jednak przygotować następujące informacje:

- Sprecyzowaną datę oraz miejsce wypadku;- Prawdopodobne okoliczności i przebieg zdarzenia;- Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;- Zdjęcia miejsca zdarzenia (jeżeli to możliwe);- Zaświadczenie lekarza o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji lub rehabilitacji;

W kolejnej części procesu uzyskiwania odszkodowania także dobrze jest nawiązać kontakt z odpowiednią instytucją (tutaj).Nawet będąc w innym kraju możesz skontaktować się z właściwymi ludźmi, którzy pomogą Ci przez to przejść. Gdzie ich szukać? Najwłaściwiej jest skorzystać z Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po kilku chwilach wyszukiwarka pokaże nam linki do portali właściwych instytucji, takich jak między innymi Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.

Tags: formalności, wypadki, pracodawca, odszkodowanie, kolizja