Co zrobić kiedy przydarzy Ci się wypadek?


Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Ty, lub ktoś Ci bliski uległ tam wypadkowi? Jeżeli odpowiedzi na każde z tych pytań to TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasach, kiedy tylu polskich obywateli postanawia układać sobie życie, lub jedynie na nie zarabiać, za granicą, porady prawne we wszystkich kwestiach z tym związanych są niezwykle pożądane. Zwłaszcza jeśli chodzi o otrzymywanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy albo na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.
Podróże z dzieckiem
Author: FuturePR
Source: FuturePR
Zawsze tam gdzie znajdują się ludzie i maszyny, przydarzają się także wypadki drogowe. Statystyki tego typu zdarzeń każdego roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco mała część ofiar walczy o odszkodowanie za wypadek- tutaj -> Ma to miejsce z bardzo różnych powodów, obce państwo, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim - wszystko to wzmacnia odczucie osamotnienia i "odpuszczenia" sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK. Dlatego też przede wszystkim dobrze jest zaznajomić się ze swoimi prawami w tej kwestii, żeby być zorientowanym na czym się stoi. Po pierwsze, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to możesz starać się o rekompensatę pieniężną za poniesione obrażenia ciała lub straty materialne. Ważne jest też, aby zaraz po kolizji wykonać następujące działania:- Uzyskać dane sprawcy oraz innych uczestników zdarzenia. Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny pojazdu.

- Niezaprzeczalnie trzeba poprosić świadków zdarzenia o dane kontaktowe!!! Będą oni mogli zaświadczyć przebieg wydarzeń, a także Twoją niewinność!!!

- Warto również zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

- Trzeba też zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni oraz pójść do lekarza, aby zbadał oraz udokumentował ewentualne obrażenia.

Jeżeli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, warto jest się skontaktować z odpowiednią firmą, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną oraz pomoże załatwić formalności.

Wypadek
Author: Contando Estrelas
Source: http://www.flickr.com
Zatrudnienie dla Polaków w Anglii zwykle jest związane z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj zatrudnienia niesie ze sobą szczególnie wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek w pracy jest uważana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które wynikły podczas wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych bądź też podróży służbowych. W takich sytuacjach masz prawo starać się o wypłatę odszkodowania trzeba jednak przygotować następujące informacje:

- Sprecyzowaną datę oraz miejsce wypadku;- Prawdopodobne okoliczności i przebieg zdarzenia;- Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;- Zdjęcia miejsca zdarzenia (jeżeli to możliwe);- Zaświadczenie lekarza o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji lub rehabilitacji;

W kolejnej części procesu uzyskiwania odszkodowania także dobrze jest nawiązać kontakt z odpowiednią instytucją (tutaj).

Nawet będąc w innym kraju możesz skontaktować się z właściwymi ludźmi, którzy pomogą Ci przez to przejść. Gdzie ich szukać? Najwłaściwiej jest skorzystać z Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po kilku chwilach wyszukiwarka pokaże nam linki do portali właściwych instytucji, takich jak między innymi Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.

Tags: formalności, wypadki, pracodawca, odszkodowanie, kolizja