Co to jest autodetailing? Jak wygląda ten zabieg? W jaki sposób się go robi?


Ostatnio wciąż bardziej powszechny staje się tak zwany autodetailing. Co to jest, dlaczego jest to takie popularne? Definicja mówi, że jest to kompleksowe czyszczenie, renowacja oraz konserwacja pojazdu samochodowego lub jego części, zarówno od zewnątrz, lecz także w środku. Tego typu zabieg na pewno zwiększa walory estetyczne i użytkowe auta, gdyż przedłuża jego żywotność, zwiększa wartość rynkową pojazdu.

samochód
Author: Tom Blackman
Source: http://www.flickr.com
To pojęcie jest często zamiennie stosowane z auto spa. W naszym kraju jest coraz więcej tego typu miejsc, gdzie mamy możliwość tak wspaniale zatroszczyć się o własny pojazd. Na razie najwięcej tego typu miejsc znajduje się w większych miastach, dlatego auto spa Wrocław posiada na przykład ciekawą ofertę. Proces auto spa albo też autodetallingu polega na doprowadzeniu samochodu do niemal idealnego stanu wizualnego, do tego od strony wnętrza, jak również lakieru. Usługę tego rodzaju wykonuje się tak na autach nowych jak i bardziej wiekowych. Nie dziwi więc, iż nawet samochód prosto z salonu także można poddać takiemu procesowi.W takim samochodzie usuwane są jeśli jest taka potrzeba najmniejsze ryski transportowe, następnie zaś lakier zabezpiecza się powłoką sealantu i wosku. Konserwuje się również plastikowe i gumowe elementy wnętrza. W bardziej wiekowych autach trzeba również powiedzieć o korekcie powłoki lakierniczej oraz wyczyszczeniu nadkoli, wnęk, komory silnika czy wnętrza. Detailing dość często kojarzony jest a praniem tapicerki, które to przecież mają w ofercie zwykłe myjnie - www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/dysze-myjek-techkar/dysze_kanalizacyjne_techkar,2,3557 - i zakłady lakiernicze. To rzecz jasna złe skojarzenia, ponieważ tego typu usługi to - jak wcześniej wspomnieliśmy - spa dla różnych rodzajów pojazdów, zaś proces renowacji może zająć nawet od 2 do 4 dni oraz gdzie najważniejszą rolę odgrywa dbałość o szczegóły.

Najpierw trzeba dobrze umyć samochód przy pomocy specjalnej rękawicy jak również myjki (https://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/dysze-myjek-techkar/dysze_pary_techkar,2,3580) działającej pod ciśnieniem, oczyścić lakier z nalotów, smoły czy owadów. Później trzeba przywrócić lakierowi szklistą gładkość, w tym celu oczyszcza się go za pomocą specjalnej glinki. Jest ona niesamowitym wynalazkiem, jaki jest w stanie wyciągać z porów lakieru brud niewidoczny dla oka, potrafi też usunąć nalot, jaki zostaje na samochodzie pomimo dokładnego umycia. Jak wspomnieliśmy, jest coraz więcej takich miejsc, tym bardziej w większych miastach, dlatego jeśli usuwanie rys z lakieru Wrocław będzie najlepszym miejscem.

Tags: auta, Lakier