Co to jest AED i dlaczego wszyscy powinniśmy umieć go wykorzystywać?


Defibrylatory AED to urządzenia, które mogą uratować ludzkie życie przez przywrócenie akcji mięśnia sercowego. Warte są one parę tysięcy złotych i są powszechnie udostępniane w wielu miejscach użyteczności publicznej.


Użytkowanie tego typu urządzeń opiera się na wykonywaniu podyktowanych przez AED czynności, polegających m.in. na właściwym masażu serca.

Jeśli opublikowana w tym artykule wykładnia jest dla Ciebie przekonująca, to poznaj dodatkowo pozostałe wypowiedzi na nasz temat, który został poruszony w tym poście.

Jednak najskuteczniejszym pomysłem jest bezpośrednie zapoznanie się z takim AED oraz przeprowadzenie serii ćwiczeń. Do tego celu służą defibrylatory do przeprowadzania treningów i zawierają one elektrody szkoleniowe. Do uzyskania styczności pomiędzy elektrodami, obligatoryjny jest specjalistyczny adapter. Może prowadzić to do kolejnego etapu w czasie wykonywania reanimacji. Co poniektóre defibrylatory szkoleniowe mają poza tym pilot zdalnego sterowania, który umożliwia w większym stopniu realistyczny trening bez potrzeby użycia osobnego adaptera. Następną zaletą jest swoboda w wykorzystaniu fantomów. Do tej pory wymagane było stosowanie tych z wewnętrznym adapterem.


Siła


W takim defibrylatorze szkoleniowym jest możliwa m.in. symulacja przypadkowego odklejenia elektrody przez ratownika. Dostępnych jest ponadto wiele odmiennych scenariuszy, które w rzeczywistości mają przygotować użytkownika AED do właściwego działania w bardzo stresującej sytuacji. szkolenia dotyczące obsługiwania takich urządzeń, mogą być prowadzone np. przez ratowników medycznych. Same elektrody szkoleniowe są oferowane w wersji dla dzieci oraz dla dorosłych w cenie ok. 100 zł.
Przy ich kupnie należy zwrócić uwagę na wytwórcę samego trenażera a kupić je można by w dowolnym sklepie medycznym, chociażby na nasze zamówienie.

Tags: szkolenia, sklep, życie