Co powinieneś wiedzieć przed pierwszą rehabilitacją?


Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty jest niezwykle ważna z mnóstwa powodów diagnostycznych, jak również organizacyjnych. Pacjent powinien więc jak najlepiej przygotować się do wizyty u swojego rehabilitanta. Dzięki temu zaoszczędzi sobie niemało czasu, a także dodatkowych wizyt, stresu tudzież skrępowania.


Warto jest wybierać raczej ubrania sportowe. Sprawdzi się wygodna koszulka z naturalnego materiału, spodenki oraz obuwie sportowe, jakie ułatwi wykonywanie wszelkich zalecanych ćwiczeń. Warto wziąć pod uwagę też odpowiednia bieliznę, która pozwoli bez skrępowania pacjenta przeprowadzić zajęcia rehabilitacyjne.

W trakcie wstępnej wizyty fizjoterapeuta ma za zadanie przeprowadzenie bardzo dokładnego wywiadu, jaki ma na celu przede wszystkim ustalenie dolegliwości, z jakimi musi borykać się pacjent. Na tym etapie możemy pozyskać wszystkie dokładne informacje o sposobie, w który będą przeprowadzone dalsze badania. Jest to także idealny czas na rozwianie wszystkich wątpliwości i uzyskanie wszelkich odpowiedzi od specjalisty.
podczas rehabilitacji
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com

Fizjoterapeuta przeprowadza niezbędny wywiad, a także określa manualnie stan narządów ruchu. Testy przeprowadzane są w różnych pozycjach ciała. Dzięki temu można skutecznie określić wszystkie nieprawidłowości postawy lub ruchomości stawów. O wiele więcej schorzeń i dolegliwości eliminowanych jest współcześnie także z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu, co w niektórych sytuacjach jest bardzo pomocne, a jednocześnie czasochłonne.

Frapuje Cię tematyka podnoszona w tym wpisie? Zobacz poza tym także inne zbliżone posty - po prostu wejdź tutaj wind-banery.

Odpowiedni sprzęt jest też szansą na efektywniejszy przebieg terapii - rekomendujemy przykładowo zakładanie stabilizatorów do kupienia na .


Właściwe przygotowanie może efektywnie usprawnić całą procedurę habilitacyjną.
Na pierwsze zajęcia rehabilitacyjne warto jest się wybrać nieco wcześniej, żeby mieć możliwość nieco oswoić z miejscem, a jednocześnie właściwie przygotować. Powinno się także zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną, bowiem to może być niezbędne do stworzenia planu rehabilitacji, jak również początkowej diagnozy ogólnego stanu zdrowia.

Jeśli ta kwestia Cię ciekawi, to masz możliwość zdobyć pokrewne dane na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź proponowany serwis.

Powinniśmy wiedzieć o tym, iż efektywna rehabilitacja Chodzież wiąże się z zaangażowaniem nie tylko ze strony rehabilitanta, ale także pacjenta, od którego motywacji zależy skuteczność zastosowanej terapii.
O komforcie pacjenta w trakcie rehabilitacji decydować może w głównym stopniu strój.

Tags: Pacjent, fizjoterapeuta, rehabilitant