Co najlepiej stosować na rozdrażnienie oraz zbyt przesadną nerwowość? Nie trzeba brać leków na receptę, bo mamy też naturalne środki


Leki uspokajające pomagają zniwelować codzienny stres, różnego rodzaju napięcia i negatywne emocje. Czasami, żeby odzyskać psychiczną równowagę, trzeba zwyczajnie udać się na spacer czy zafundować sobie porcję muzyki relaksującej. Niekiedy jednak koniecznie trzeba zastosować leki na uspokojenie.


herbata ziołowa
Author: ESSIAC®
Source: ESSIAC®
Bardzo dobre są leki ziołowe. Posiadają one bardzo bogatą grupę składników, ich działanie bardzo dobrze wpływa na stan naszej psychicznej równowagi. Są bardzo chętnie używane, także jako suplementy. Leki na bazie ziół są dobre w leczeniu niezbyt skomplikowanych zaburzeń, lecz pamiętajmy, iż te silniejsze schorzenia wymagają odwiedzenia lekarza oraz stosowania leczenia środkami farmakologicznymi. Zrobione na bazie ziół lekarstwa na uspokojenie dostępne są głównie pod postacią pastylek, herbat oraz syropów. Najbardziej znane zioła to na pewno melisa lekarska albo kozłek lekarski. To pierwsze działa bardzo kojąco na układ nerwowy, poleca się ja, gdy chcemy zwalczyć bezsenność.

zioła na parapecie
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Natomiast kozłek lekarski, czyli waleriana. Jest niezmiernie popularny, powszechnie używany, jako lek na uspokojenie, przepisywany osobom, które cierpią na nerwicę serca oraz problemy ze snem. Inne często używane to chmiel zwyczajny, męczennica cielista i zioło serdecznika. Ten pierwszy polecany jest kobietom, które przechodzą menopauzę. Jest dobry na rozdrażnienie i nadpobudliwość. Niezmiernie skuteczny w zwalczaniu objawów zmęczenia nerwowego. ta druga roślina z kolei jest najlepsza na problemy z zasypianiem, zaś ziele serdecznika jest nieodzowne w leczeniu chorób serca, gdyż wzmacnia mięsień sercowy, a do tego daje ukojenie dla układu nerwowego.

Opracowaliśmy dla Ciebie bardzo interesujące wpisy. Wystarczy wejść w adres tej witryny (http://boxkitchen.pl/diety/). Jeśli masz jakieś wątpliwości, to chętnie na nie zareagujemy.

Jeśli nie jesteśmy przekonani do ziół albo chcemy bardzo szybkiego działania lekarstw, w takiej sytuacji powinniśmy udać się do lekarza po dostępne w aptece lekarstwa na uspokojenie.


Zioła dostępne są w każdej aptece, także internetowej bez recepty, jednak już takie farmaceutyki na nerwicę są wydawane na receptę. Wypisuje je często lekarz przychodnia życie nowy dwór mazowiecki psychiatra. Pamiętaj więc, iż jeśli twoje objawy nie są aż tak groźne, to warto spróbować leków ziołowych, jak różnorodne preparaty na bazie ziół. Jeśli natomiast jest gorzej, a nasze objawy zakłócają nam codziennie życie, to wtedy musimy wybrać się do lekarza.

Tags: stres, bez recepty, nadpobudliwość, waleriana