Co muszą zapewniać dobre buty do piłki siatkowej?


Istnieją takie konkurencje piłkarskie, w jakich konieczne jest szybkie bieganie po wyznaczonym miejscu, np. boisku. Do tego typu gier zaliczają się m.in. piłka ręczna, koszykówka czy też siatkówka.
Żeby gracz posiadał zagwarantowany komfort w czasie dowolnej rozgrywki, musi zatroszczyć się nie tylko o swą kondycję, ale także właściwe buty.


Ubrania marki Errea Republic
Author: Errea Republic
Source: Errea Republic


Ludzie w lesie
Author: Chris Wheal
Source: http://www.flickr.com


Powinny one zapewniać nie tylko wygodę użytkowania, lecz również bezpieczeństwo oraz dynamikę.

Jeśli chciałbyś przeczytać większą dawkę publikacji na analizowany tu temat, to bardzo zalecam ten artykuł (https://btune.pl/projekt/volkswagen-golf-vii-gti-stage-3/) - kliknij i zobacz, czy przykuła Twój wzrok.

W dużej mierze są za to odpowiedzialne surowce, które zostały wykorzystane do ich produkcji. Doskonałe buty do siatkówki muszą gwarantować odpowiednią amortyzację oraz przyczepność. Powinny zatem zapobiegać niepożądanym poślizgnięciom, a więc urazom. Zastosowana w butach do tej gry podeszwa odróżnia się zatem od tej, która jest użyta w przypadku butów do biegania czy do chodzenia na co dzień. Powinny oferować użytkownikom możliwość największej przyczepności podczas startów i hamowań. Ponadto jeżeli zelówka będzie zbyt twarda, to mogłaby powodować poślizgi, z kolei zbytnio miękka może powodować zbyt wolną reakcję na rozwój rozgrywki podczas meczu.


Dobre buty do siatkówki powinny gwarantować sprawne przemieszczanie się zawodnika na boki. Poza tym konieczna jest szczególnie stworzona śród-podeszwa oraz właściwa wyściółka. Tego typu części mają stanowić zabezpieczenie przed hipotetycznymi kontuzjami poprzez duże pochłanianie wstrząsów, np. w czasie lądowań po wyskokach. Jako że siatkarze podczas trwania spotkania często skaczą, ich buty powinny być bardzo lekkie, aby rozgrywka była dla nich mniej męcząca.
Posiada to wpływ na prędkość i przyspieszenie zawodnika. Wszystkie wspomniane cechy spowodują, że gracz będzie posiadał zagwarantowaną stabilizację, czyli niejako przewagę podczas meczu.

Tags: gry, piłka, podeszwa, bieg, kontuzja