Ciekawe zapytanie - Czym jest miara talia-biodra?


WHR to angielska nazwa na to, co w Polsce nazywa się stosunkiem talia-biodra. Polska nazwa już sama w sobie wyjaśnia o co mniej więcej chodzi. Otóż talia i biodra to kluczowe części Twojego ciała, kiedy chodzi o tworzenie kreacji. To właśnie od rozmiarów talii oraz bioder zależy to, w jakich ciuchach będziesz prezentować się świetnie, a jakich lepiej nie warto zakładać. Liczy się przede wszystkim stosunek jednej długości do drugiej.
biodra
Author: Carrie A.
Source: http://www.flickr.com
Istotne jest wobec tego nie tylko to, jak duże są Twoje biodra, lecz o ile są szersze od szerokości talii. Dzięki stosunkowi talia-biodra jesteś w stanie określić, czy Twoja figura jest - jak to się zwykło nazywać - jabłkiem albo może raczej gruszką. Jeżeli z kolei masz kłopoty z otyłością, to wskaźnik WHR pozwoli Ci także określić typ otyłości. Wszystko to jest powiązane z rodzajem rozmieszczania się tkanki tłuszczowej oraz jej ilością.
W jaki sposób liczy się wskaźnik talia-biodra? Jest to niezwykle łatwe. Jedyne co powinnaś wykonać to pobrać wymiary talii oraz bioder. Następnie potrzebna będzie podstawowa matematyka. Stosunek WHR to stosunek szerokości talii do szerokości bioder. To oznacza, że musisz podzielić pierwszy wymiar przez drugi, aby otrzymać swój wskaźnik. Mówiąc precyzyjniej, pomiar powinien wyglądać tak, że zdejmujesz wymiar talii między górnym brzegiem biodra a krawędzią łuku biodrowego. Biodra z kolei powinnaś owinąć miarą w najszerszym miejscu (zobacz więcej o strojach podkreślających talię).

Masz chęć zobaczyć inny aspekt tej sprawy? Zobacz więcej porad w serwisie - one zapewne rzucą nowe światło na omawiany problem.

Każdy pomiar najlepiej zdjąć za pomocą tzw. centymetra krawieckiego, czyli niedużej, miękkiej miary którą większość z nas ma w domu. Jeżeli już dokonałaś pomiaru, można sprawdzić, który typ sylwetki masz. Za tzw. gruszkę uważa się wynik w okolicach 0,7. Z kolei więcej niż 0,8 mówi się o jabłku. Jeszcze wyższy wskaźnik prawdopodobnie jest sygnałem, że masz kłopoty z otyłością. Jeżeli już znajdziesz typ sylwetki, pamiętaj by dobrać takie ubrania, które ukryją minusy i uwydatnią zalety.Tags: biodra, WHR