Chirurgia defektów wzroku- czyli korekcja za pomocą lasera


Chirurgia wad wzroku daje taki stanu wzroku, w którym pacjent może funkcjonować bez okularów i soczewek kontaktowych. Laserowa korekcja wad wzroku jest wskazywana za najbardziej bezpieczną i prowadzi do skuteczną naprawę wad wzroku. Jest to zabieg krótki i bezbolesny. Co warte podkreślenie nie wszystkie wady wzroku mogą być leczone za pośrednictwem lasera.

badanie wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Przeprowadzajączabieg laserowy na oczy, używa się się lasera excimerowego. Umożliwia on korekcję wzroku, a dokładnie krzywizny rogówki. Cały zabieg jest komputerowo monitorowany. Wiązka promieniowania ultrafioletowego niszczy połączenia pomiędzy molekułami w tkance, usuwając mikroskopijne warstwy rogówki. Laserowa korekta wzroku jest uznawana za jedną z najpewniejszych. Oprócz poprawy jakości widzenia pozwala takie zabiegi jak, laserowa korekcja astygmatyzmu.

Pomimo to na ich powodzenie oddziałuje budowa anatomiczna oka. Zabiegi te nie likwidują starczowzroczności (presbiopii), która jest skutkuje ograniczeniem elastyczności soczewki. Z upływem czasu oko ludzkie traci możliwość dobrego widzenia zarówno z daleka, jak i z bliska. Laserowa korekcja wzroku nie powinna być wykonywana u osób mających mniej niż 20 lat, ze względu na to, że w odniesieniu do nich wada wzroku nie jest jeszcze do końcaustabilizowana (zobacz co znalazłem).Laserowej korekcji wzroku nie poleca się tym, którzy mają więcej niż 65 lat. oraz osobom cierpiącym na jaskrę, zaćmę, stany zapalne oka, choroby dermatologiczne, immunologiczne, endokrynologiczne, a także osobom mających rozrusznik serca oraz kobietom w ciąży. Co więcej z zabiegu wykluczają problemy z siatkówką, zmiany i zwyrodnienia ze skłonnościami do jej odwarstwiania. W chwili gdy rogówka jest trwale uszkodzona, czyli znajdują się na niej blizny, także nie można przystąpić do zabiegu.

optyk
Author: Lu Dabrowski
Source: http://www.flickr.com
Recepta laserowej korekcji wzroku uniemożliwiana jest także u osób uprawiających sport kontaktowy, ze względu na to, że mogłoby dojść do przesunięcia klapki soczewki. W momencie gdy objawiającą siępostępująca chorobą oczu jest stożek rogówki, operacja laserowa oczu nie jest wskazana. Laserowa korekcja wzroku pozwala jednak na efektywne leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności czy krótkowzroczności.

Te intrygujące treści posiadają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zapoznać? Zatem idź do serwisu i tam rozkoszuj się fascynującymi informacjami.

Jest to imponujące posunięcie w obszarze techniki medycznej, co pozwala na zdecydowaną poprawę komfortu naszego życia.

Tags: wzrok, Pacjent, chirurgia, wady