Chcesz zapewnić starej osobie właściwą opiekę? Oto kilka różnych możliwości.


Nie da się zaprzeczyć, że w obecnych czasach opieka nad ludźmi starszymi nastręcza coraz więcej problemów. Jeszcze pewien czas temu istniała tradycja życia w dużych wielopokoleniowych rodzinach - wówczas osoby niedołężne nie były takim problemem, bo w tak dużej rodzinie praktycznie zawsze znalazł się ktoś, kto mógł zajmować się takimi osobami.


Omlet z ziołami i sosem musztardowo-paprykowym
Author: Fotolia
Source: Fotolia


sklep internetowy
Author: Murat Ertürk
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj jednakże nie ma już tego typu tradycji - coraz częściej mieszkamy w niewielkich rodzinach, a mało kto współcześnie ma czas na to, aby móc całkowicie poświęcić się opiece nad starszymi osobami.

Kiedy fascynują Cię interesujące dane oraz szukasz ich na konkretny temat, kliknij w odsyłacz do artykułu (http://www.ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/pantomogram-zdjecie-pantomograficzne/). W tamtym miejscu znajdziesz potrzebne informacje.

Praktycznie każdy człowiek stale pracuje i bez wątpliwości niewiele osóbļ może pozwolić sobie na porzucenie pracy po to, żeby kim się ciągle zaopiekować. Wyjść z tego rodzaju sytuacji jest parę - a na które z nich Ty się zdecydujesz?


pejzaż - zdrowie
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Praktycznie najbardziej znane są dwie alternatywy - opieka domowa albo oddanie starszej osoby do domu starców . Druga z tych opcji jest oczywiście mniej popularna w naszym kraju - o ile w państwach zachodnich niejednokrotnie tego typu rozwiązanie jest nader popularne i właściwie wszystkie starsze osoby ciągle mieszkają w domach spokojnej starości, o tyle w Polsce stale nie jest to zbyt popularne rozwiązanie. Zwykle sporo ludzi uważa, że ci, którzy wysyłają starsze osoby do domów spokojnej starości, są bardzo niewdzięczne i raczej spotykają się z potępieniem. Równocześnie sporą popularnością cieszy się opieka pielęgniarska w domu pacjenta - jeżeli zdecydujesz się na zatrudnienie pielęgniarki, na pewno będziesz zadowolony z takiej decyzji. Zazwyczaj koszt tego typu opieki nie jest wcale wyższy od umieszczenia starszej osoby w domu spokojnej starości, a równocześnie takie rozwiązanie ma na pewno więcej zalet. Dodatkowo jeżeli ma się wystarczająco niskie dochody, można liczyć na dopłatę do wynagrodzenia pielęgniarki albo zupełne opłacenie tych kosztów przez opiekę społeczną. Dodatkowo opieka - dom opieki okolice warszawy domowa ma tę niezaprzeczalną zaletę, że starsza osoba stale jest w domu - dzięki temu mamy z nią ciągły kontakt i można spędzać z nią czas kiedy wróci się z pracy. To niewątpliwie ogromna zaleta w porównaniu z domami spokojnej starości, do których trzeba specjalnie dojechać w godzinach odwiedzin.


Opieka pielęgniarska w domu pacjenta bez wątpliwości nie stwarza takich kłopotów.


Możliwości wyjścia z tego typu sytuacji są praktycznie tylko dwie - dom spokojnej starości lub opieka pielęgniarska w domu holisticcare.pl/uslugi-pielegniarskie . Niezależnie jednakże od tego, na co się zdecydujesz, trzeba pamiętać, aby poświęcać starszej osobie sporo uwagi.

Tags: oczy, oko, rodzina, wiek